Na každou svini se vaří voda aneb, jak vypadá zoufalství korejského Samsungu

Z vlastního pohledu můžeme zaručeně říct, že se Applu povedlo vyšachovat onen opěvovaný Samsung. Zatímco kalifornský velikán sklízí úspěch za úspěchem, společnost Samsung snižuje objednávky o celých 16%. Tyto údaje pocházejí ze zpráv Tchaj-wanu, ty však blíže nespecifikují, o které modely se jedná.

Samsung je v háji!

iPhone 6 zamíchal neuvěřitelně trhem mobilních telefonů. Je pravdou, že ze začátku ho všichni proklínali, ale myšlení lidí se od té doby značně změnilo. Před nedávnem dokonce vyplavala na povrch nemilá zpráva – to, co Samsung prodá za měsíc, Apple za dva dny.

Samsung se brzy dotkne samotného dna - s tímto přístupem

Samsung se brzy dotkne samotného dna – s tímto přístupem

Korejská společnost ztrácí tak důvěru u řady svých dosavadních zákazníků. K tomu i značně přispívá kopírování některých prvků. Příklad? Na září chtějí představit nový a rozměrově větší model. A jak ho nazvou? Jak jinak než Samsung Galaxy S6 Plus. Má to být prý konkurent iPhonu 6+. Já jen dodám, že až se to stane, tak tomu doopravdy uvěříme…

Vlajková loď potopena, kapitáne!

Vlajková loď potopena, kapitáne!

KOMENTÁŘ REDAKCE: Proč tomu tak vlastně je?

Samsung už si neví dále rady. Vydává telefony jako na běžícím páse, zatímco Apple se soustředí na 100% výkon jejich zařízení. Právě proto je v prodeji jen několik modelů těch nejlepších iOS zařízení. Samsung razí jiné heslo – čím více, tím lépe. A zatím se mu to nevyplácí. Snaží se lidem ukázat nové vychytávky (pro příklad – ohnutý displej), ale nedokáže to odprezentovat jako výhodu.

Špatně sází na reklamní spoty. Pokud si všímáte, každá z těchto dvou společností má úplně rozdílné reklamy. Apple v nich ukazuje, co jejich zařízení umí. Samsung zase, jak vypadají a kolik stojí. Co je dle vás lepší?

Závěrem našeho komentáře jen dodám, že se velice těšíme na pondělní WWDC konferenci!

WWDC-2015-invitation

V pondělí na večer, už se těšíte?

Hmatatelné zoufalství v podobě dalších dvou spotů

Samsung si evidentně naivně myslí, že když jednou zesměšní iPhone, že ho všichni začnou uctívat. Bohužel v tomto případě to má spíš vražedný účinek. Podívejte se na dva nové reklamní spoty, které vypustila tato korejská společnost do světa…

V tom prvním se snaží popsat přední výhody zakřiveného displeje, na kterém je možné zobrazení tzv. rychlé notifikace. V tomto spotu si dělají srandu z toho, že iPhone na hraně nic neukazuje. Jen vibruje.

Druhé video se zaměřuje na bezdrátové nabíjení, což je funkce, kterou iPhone neoplývá. Dále se dostává také k fotoaparátu. S6 Edge má prý lepší pro pořizování selfie fotek. No, názor necháme na vás…

Foto: Samsung Mobile Facebook

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru