Každý dnes může mít vlastní internetový obchod, máme pro vás možnosti, jak si jej založit

Každý dnes může mít vlastní internetový obchod, máme pro vás možnosti, jak si jej založit

Pokud uvažujete o zřízení e-shopu, ale nemáte dostatek finančních prostředků na tvorbu vlastního řešení, máme pro vás dobrou zprávu. V dnešním článku vám přinášíme přehled těch nejlepších e-shopových řešení, které jsou k dispozici zcela zdarma!  V současnosti už je z čeho vybírat, ale nalezení ideální platformy není vůbec snadné. Každá má své výhody, ale i nevýhody.

Nahrávání výrobků a přizpůsobení vašeho obchodu může být časově velmi náročné, proto je lepší si před finálním rozhodnutím vyzkoušet různé platformy, abyste si vybrali tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Magento

Pokud byste se podívali, kolik významných světových firem využívá pro provoz svého e-shopu toto řešení, museli byste si uvědomit, jak je tento kus open-source řešení vynikající. Samsung, Ford, The North Face, Stussy Nespresso jsou pouze vybraní zástupci, kteří využívají tuto platformu. V současnosti využívá tento systém více jak 30 000 obchodníků a je nejrychleji rostoucí platformou eCommerce řešení vůbec. Za firemní verzi, která je plná velmi užitečných funkcí si budete muset připlatit. Pro vývojáře je zdarma ke stažení a používání.

osCommerce

osCommerce je řešení, které je zcela zdarma pod licencí GNU General Public License a velmi dobře vyhoví potřebám většiny lidí. Vytvoření a vedení e-shopu je velmi jednoduché, a tak není divu, že je tento systém velmi populární a využívá ho více jak 229 000 internetových obchodů. S takovou popularitou přichází i významná nevýhoda a to, že je poměrně těžké odlišit váš obchod od tisíců jiných. Pokud budete chtít vystoupit z davu, budete muset využít i některý z více než 6 000 doplňků, z nichž jsou některé i placené.

OpenCart

Nejen, že OpenCart vypadá skvěle, ale je také velmi přizpůsobitelný. Můžete si vytvořit neomezené množství kategorií, prodávat neomezené množství výrobků, přijímat více měn a vybrat si z velkého množství platebních a přepravních modulů. Je velmi přívětivý jak pro uživatele, tak i pro vyhledávače. Není tak populární jako předchozí systém, z čehož plyne horší “komunitní poradna”.

Spree Commerce

Spree je dalším open source řešením, využívající frameworku Ruby on Rails. Pomocí Spree rozšiřujícího systému si budete moci snadno přizpůsobit svůj obchod a odlišit se tak od svých konkurentů. Užitečné funkce zahrnují podporu více než 50 platebních bran, jednostranný checkout  či možnost nastavení vlastní daňové logiky. Užitečný je i integrovaný Googe Analytics.

PrestaShop

PrestaShop je dalším robustním e-shopovým řešením na profesionální úrovni, které si můžete stáhnout, nainstalovat a používat zdarma. Nabízí plnohodnotý back-office pro správu vašeho online podnikání (správa zásob, objednávek, doprava, zákazníci) v reálním čase. Platby vašich zákazníků jsou zasílány přímo na váš firemní účet pomocí nejnovějších bezpečnostních technologií.

Další řešení:

  • VirtueMart
  • Zen Cart
  • Ubercart
  • Zeuscart
  • Afcommerce
  • SimpleCart
  • Tomato Cart
  • CubeCart
  • RokQuickCart
  • StoreSprite

Komentáře

Nahoru