Na internetové měně se dá vydělat, v Hong Kongu vznikla továrna na Bitcoiny

Na internetové měně se dá vydělat, v Hong Kongu vznikla továrna na Bitcoiny

Bitcoiny se stávají více a více populárnější a za poslední dobu o ně zájem raketově vzrostl. Hodně lidí si na to nyní přivydělávají – poskytnou svůj počítač pro potvrzování transakcí. V Hong Kongu vznikla i továrna na „dolování“ Bitcoinů tímto způsobem.

Důl na Bitcoin vzniknul v Hong Kongu, kde se rozprostírá na velikosti jednoho velkého přepravního kontejneru, kde nacházejí blade servery. Každý blade má maximální teplotu 37°C, kterou udržuje tzv. “Open bath immersion“ technologie.

Kouzelné chlazení serverů

Kouzlo této technologie je v chlazení komponent takovým způsobem, že se prostě a jistě ponoří do kapaliny, která má nízký bod varu. Teplo, které se následně generuje při „těžbě“ internetové vzrůstající měny Bitcoin, způsobuje následné vypařování tekutiny. V horní části nádrže se nachází kondenzátor, který přeměněný plyn vrátí do podoby kapaliny. Tento proces probíhá neustále a udržuje blade servery ve zmiňované teplotě 37°C. Technologie se řadí mezi jednu z nejefektivnějších na světě, protože údajně dosahuje energetickou účinnost o hodnotě 1,02.

 Levné a pro každého

Nyní však od magického způsobu výjimečného systém chlazení serverů k použitým zařízením, které jsou běžně dostupné, takže Bitcoin továrna vznikla poměrně za levný peníz.

zdroj: www.theverge.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru