Na inteligentní šachovnici se hrají šachy bez rukou

Vzpomínáte si na kouzelnické šachy z Harryho Pottera, kde se jednotlivé figurky pohybovaly samy? Konečně někoho napadlo takové šachy vyrobit.

Square Off je automatizovaná inteligentní šachovnice, pomocí níž můžete hrát šachy zcela bez rukou. Potřebujete k tomu smartphone a speciální aplikaci, která vám umožní hrát s hráči po celém světě. Figurky se po desce pohybují samy podle toho, jak řekne váš online soupeř.

A když náhodou na celém světě nenajdete nikoho, kdo by si s vámi zahrál, spustíte si tréninkový mód, v němž budete hrát proti umělé inteligenci. Je možné si nastavit úroveň tak, aby odpovídala vašim šachovým dovednostem, takže předem prohraný boj to rozhodně nebude.

square-off

Jak to funguje?

Šachovnice je docela vysoká. Uvnitř se totiž skrývají dvě robotická ramena s magnetickou hlavou, která posunují magnetické šachové figurky. Komunikace se smartphonem je zařízená pomocí bluetooth.

V současné době běží kampaň na Kickstarteru, ale cíle už bylo dosaženo. Budeme dál sledovat, jak tento projekt dopadne a zda obrovský zájem ze strany veřejnosti skutečně zaručí, že se ho jednoho dne dočkáme.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru