Na hory jedině s chytrou přilbou!

Na hory jedině s chytrou přilbou!

V nedávné době se na trhu objevila revoluční chytrá lyžařská přilba, která kombinuje účinnou ochranu hlavy, praktické funkce a automatický systém přivolání pomoci v případě nehody. Tato helma navíc upozorní svého majitele, pokud někde zapomněl či ztratil svůj mobilní telefon.

Co všechno přilba umí?

Livall RS1 je multifunkční přilba určená pro milovníky zimních radovánek jako jsou lyžování či snowboarding. Jde o revoluční kombinaci bezpečnostních prvků a praktických vlastností. Již si například nebudete muset sundat rukavice k přijmutí mobilního hovoru.

Velmi užitečný je také vestavěný SOS senzor, který obsahuje nárazové čidlo a ve spojení s mobilním telefonem je schopen zavolat pomoc kdykoli a kdekoli. Systém zašle informace o poloze zraněného, po aktivaci čipu pak zašle zprávy na všechna předem definovaná čísla. Všechny tyto systémy jsou odolné proti mrazu až do teploty – 20 °C.

LIVALL-RS1

Jaké další technické vychytávky přilba obsahuje?

Mimo praktického záchranného systému nabízí tato helma také poslech oblíbené hudby. Díky rozhraní Bluetooth, stereofonním reproduktorům a směrovému mikrofonu si budete moci vychutnat vaši milovanou hudbu při zimních radovánkách. Nutno je ovšem dbát zvýšené opatrnosti, stejně jako při použití normálních sluchátek. Stále byste tak měli mít přehled o okolním světě a dávat pozor, abyste svým jednáním neohrozili ostatní uživatele svahu.

stahování (1)

Bezpečnostní testy

I přes veškeré technické vymoženosti se stále jedná o klasickou ochranu hlavy a tím pádem musí splňovat přísná kritéria. Těmi prošla Livalli RS1 s naprostým přehledem, čímž se zařadila mezi jedny z nejbezpečnějších lyžařských přileb na trhu. Je dokonce vybavena několika větracími otvory, což samozřejmě přispěje ke komfortu používání. K dostání je v pepřově bílé barvě a včetně vestavěné baterie váží 750 gramů. Ideální obvod hlavy pro její nošení se pohybuje okolo 60 centimetrů.

Jedná se o bezpochyby velmi užitečný vynález, který najde na trhu své uplatnění. Zvlášť díky svým bezpečnostním prvkům se stane oblíbený v oblastech, kde hrozí zvýšené riziko pro lyžaře.

Zdroj text, foto: https://www.secondchance.co.uk/livall-smart-helmets-exclusive-uk-distributors/livall-rs1-smart-ski-helmet/
Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru