Dnes vyšlo 1 článků

Na Google Play řádí zákeřný virus

Na Google Play řádí zákeřný virus

Stáhly si ho již miliony lidí

Miliony uživatelů Androidu jsou aktuálně ohroženy novým spywarem, který se šíří prostřednictvím aplikace Google Play. Ve čtvrtek o tom informovalo Národní centrum kybernetické bezpečnosti. Spyware s názvem „Bad news“ se šíří prostřednictvím ruské aplikace a přepisuje ostatní programy.

Experti z bezpečnostního centra nejsou schopni určit, kolik zařízení je aktuálně nakaženo. Google Play totiž nezobrazuje přesný počet stažení, nýbrž jen rozsah, který dosahuje dvou až devíti milionů. Spyware se do systému dostává formou reklamy, která se „probouzí“ až s určitým zpožděním. Po aktivace pošle falešné doporučení ke stáhnutí dalších infikovaných aplikací včetně AlphaSMS, která odesílá bez vědomí uživatele zprávy na prémiové SMS služby.

K včerejšímu dni stáhl Google veškeré infikované aplikace ze svého obchodu. Kolik nakažených aplikací je stále v oběhu, ale zatím zůstává otázkou.

Zdroj: https://veda-a-technika.eurozpravy.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru