Na Facebooku se už nemůžete cítit tlustě

Přidáváte do svých statusů na Facebooku rádi pocity? Teď už máte na výběr o jeden míň. Facebook totiž kvůli petici z nabídky odstranil možnost cítit se tlustý.

Aktivisté spojení se skupinou Ohrožená těla (Endangered Bodies) koncem března spustili několik peticí, které se vázaly ke kampani o poruchách příjmů potravy. Jedním z jejich cílů bylo přesvědčit Facebook o odstranění možnosti „cítit se tlustý“, která byla vyjádřena usmívajícím se smajlíkem s buclatými růžovými tvářemi.

feeling_fat

Petici podepsalo téměř 17 000 lidí a Facebook se k ní postavil zodpovědně. Tlustý pocit už na Facebooku nenajdete.

„Od našich uživatelů se nám doslechlo, že možnost aktualizace stavu ‚cítit se tlustý‘ by mohla posílit negativní vnímání těla – zejména u lidí, kteří bojují s poruchami příjmu potravy,“ vysvětlil mluvčí Facebooku. „Proto jsme ho ze seznamu možností odstranili. I nadále budeme naslouchat zpětné vazbě, pokud uznáme, že to lidem pomůže se na Facebooku vyjádřit.“

fatisnotafeeling

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru