Na eBayi se prodával MacBook posedlý ďáblem

Věřili byste, že může váš notebook potkat něco děsivějšího než modrá smrt? Na eBayi se prodával MacBook, který přežil noc na hřbitově a od té doby je prý posedlý ďáblem!

11. února se na eBayi objevil inzerát na 13,3″ bílý MacBook z roku 2007. V pořádku fungoval, jen na přední straně bylo pár malých prasklinek. Jeho majitel, vystupující pod přezdívkou Wfatzinger, se ho ale rozhodl prodat, protože v něm prý straší.

ebay_haunted_macbook

Za úplňku šel malovat staré náhrobky na hřbitov vedle opuštěné psychiatrické léčebny a vzal si tam notebook, aby si k umění mohl pustit hudbu. Jenže ho tam zapomněl a nechal přes celou noc. Když se pro něj druhý den vrátil, byl sice otevřený na úplně stejném místě a dál vesele hrál Beethovena, jenže zřejmě během té noci zaujal nějakého ducha. Teda aspoň tak je to popisováno na eBayi.

macbook_grave

Prý byla ta noc všeobecně magická. Byl úplněk, v oblasti byla pozorována zelená mlha, v blízkosti hřbitova byla elektrická bouře, v sousední čtvrti byl slet čarodějnic, které zapalovaly koše a zpívaly v plamenech.

„Nejsem počítačový expert, takže si nejsem jistý, zda tyhle neobvyklé skutečnosti mohly nějak působit na posedlost, ale myslím, že je lepší to tady uvést,“ píše inzerující.

Jak se pozná posedlý notebook?

Až zpozorujete tyhle příznaky na svém přístroji, mějte se na pozoru. Zřejmě bude taky posedlý.

Na posedlém notebooku se prý všechny písničky v iTunes „staly děsivými nebo strašidelnými“. Těžko říct, co si pod tím představit. Jak vypadá děsivá písnička? Co se ale představit dá, je děsivá tapeta. Ta se prý taky změnila.

Pak začal notebook působit i na své okolí. Po domě majitele notebooku se začaly záhadně přemísťovat věci. Vlastně dokázal levitovat i sám. Občas se vznášel a někdy se rychle otvíral a zavíral, jako kdyby chtěl mluvit.

Když ho chtěl prodávající dát opravit, v obchodě s počítači mu nejdříve nedokázali pomoci a pak ho nechali s pomocí ochranky vyprovodit. Pokoušel se ducha vypudit sám s pomocí kadidla a různých zaříkadel, ale marně. Mimochodem krámek, kde mu to poradili, už po týdnu vůbec nenašel. Prostě zmizel.

No nekupte to

Kromě toho, že vám posedlý notebook dělá nepořádek po domě, umí i pár užitečných věcí a prý dokáže být zdrojem dobra ve vašem životě. Aspoň si kvůli němu uklidíte.

Navíc s ním dostanete spoustu úžasných věcí. V iTunes je ta strašidelná hudba, ve složce na ploše strašidelné fotografie, v dokumentu na ploše pár příběhů Edgara Allana Poe. Prodávající přidá i pár svých povedených skic hrobů, které vznikly toho večera, a dokument, který notebook napsal, když mezi klávesnici a víko sevřel tužku.

„Byl jsem nespravedlivě odsouzen za vraždu své manželky a v roce 1902 jsem šel na elektrické křeslo!“ napsal MacBook.

macbook_writing

Celé to ale má jeden háček. Aukce byla ještě před prodáním nečekaně a bez udání důvodu zrušena. Myslíte, že mu MacBook zakázal, aby ho prodal?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru