Na eBayi prodávají pozvánku do Google Inbox

Taky si občas říkáte, že je ten internet fakt divné místo? Je to takový tajemný digitální plac, kde společnosti vládnou meme komiksy a celý náš život shrnujeme do 140 znaků. A je to také místo, kde šílení lidé platí šílené částky za něco, co budou brzy moct získat zcela zdarma. Pokud nevěříte, zkuste si na eBayi vyhledat „Inbox by Gmail“ a spočítejte lidi, kteří prodávají pozvánku k této emailové aplikaci. Nutno zdůraznit, že je to emailová aplikace, která je zdarma.

Inbox – pro případ že byste to nevěděli – je nová emailová aplikace od Googlu. V současné době je ovšem v testovací fázi, takže je dostupná pouze pozvaným. Není to nic zvláštního, vždyť takhle to na začátku bylo i s Google+. Jenomže tahle strategie vytváří zvláštní propast mezi lidmi, kteří Inbox mají už teď, a těmi, kdo stále čekají.

pozvanka

Zatím pouze pro pozvané

Je to trochu hloupé a dětinské, ale zřejmě je součástí lidské přirozenosti chtít to, co mají jiní. A to i tehdy, když víte, že během několika týdnů nebo dokonce dnů to bude zcela zdarma pro všechny.

Ale vraťme se tedy k původnímu tématu. Aukcí na eBayi, které pozvánky do Inboxu nabízí, je hromada. Cena je různá – od osmi dolarů až k ohromujícím dvěma stovkám. Za obě ceny přitom získáte naprosto to stejné, co můžete mít úplně zadarmo…

inbox_by_gmail

Jak vidíte, ceny se dost liší

Vyplatí se taková investice?

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru