Na Dubaj dohlíží Robocop

Možná někteří tento pojem znáte už z dřívější doby, protože pod jménem RoboCop byly vydány už dva filmy. RoboCop v překladu znamená robotický policista.

Film začíná tak, že ve městě Detroit stávkuje policie a vláda přichází s plánem nahradit policisty roboty. Několik pokusů je neúspěšných, ale nakonec se vše podaří.

RoboCop

Zdroj: Twitter

Tento sci-fi plán se ale stává skutečností! Dubajská policie totiž představila prvního robota, který bude sloužit v místním obchodním centru. Robot měří 165cm a váží 100 kg. Plynně mluví šesti jazyky. Robotičtí policisté budou sloučit v nákupních centrech a na letištích. RoboCop umí rozpoznat obličeje zločinců a komunikovat s policií. U RoboCopa lze dokonce hradit pokuty!

V Dubaji plánují od roku 2030 nahradit čtvrtinu policejního sboru roboty. Ve stejném roce také plánuje otevřít policejní stanici, kde nebude potřeba žádný člověk.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru