Na cestě je první kryptoměnová banka, stojí za ní miliardář Novogratz

Na cestě je první kryptoměnová banka, stojí za ní miliardář Novogratz

Svět kryptoměn nyní zažívá jedno z nejlepších a nejhorších období současně. To, že razantně oslabila hodnota některých kryptoměn za posledních několik týdnů způsobilo to, že se do investování žene mnohem více lidí. Na druhou stranu to otevírá potenciál pro nové byznysy.

A jeden takový právě vznik pod taktovkou 53-letého miliardáře Michaela Novogratze. Ten byl v letech 2007 a 2008 součástí žebříčku nejbohatších lidí a v poslední době se velmi zajímá o kryptoměny. Od loňského roku je CEO v Galaxy Investment Partners, která právě nyní chystá spuštění vůbec první obchodní banky pro kryptoměny.

Kryptoměnovou banku zakládá společně ještě s Terrym Gouom, zakladatelem společnosti Foxconn, která je největším mezinárodním výrobcem elektroniky.

Kombinace skvělého načasování a dobrého nápadu

Terry právě v nedávných rozhovorech uvedl, že načasování je naprosto perfektní a společně se čtvrt milionem dolarů, které získali ze soukromého sektoru, se může jednat o velmi potenciálně zajímavý byznys.

“Asi 30 % toho, co vlastním, mám v kryptoměnách. Mám rizikové investice, ICOs, tokeny, investiční fondy, těžím a nabízím poradenství. Taky velmi aktivně obchodujeme. Udělali jsme velkou a dlouhodobou investici do kryptoměn,” uvádí na svém Twitteru Novogratz.

Kryptoměnové bance lidé celkem věří

Kryptoměnová banka Digital Galaxy bude mít za účel spravovat aktiva, investovat a poskytovat poradenství pro klienty, kteří obchodují s kryptoměnami.

“Není překvapením, že tento bývalý profesionální portfoliový manažer (mluví o Novogratzovi) je velmi šikovný člověk při řízení a výběru investic. To je důvod, proč může využít příležitosti, které se přes včerejšek vytvořily a vygenerovat z nich profit. Jsem velmi nadšený a čekám, co nám Digital Galaxy nabídne,” cituje Anggrianiho, člena fóra o kryptoměnách Bitcointalk, plátek AmbCrypto.

Z komunity kolem kryptoměn se jednohlasně ozývají zprávy a prohlášení, že Michael je muž na správném místě a pokud se bude snažit jako tomu dělá na dále, bude kryptoměnová banka opravdu revolučním projektem v jinak rostoucím odvětví.

Láska ke kryptoměnám

Na Michaelových krocích je evidentní jeho vášeň pro kryptoměny. Důkazem tomu je například veřejná reakce na Jamieho Dimmona. Ten je výkonným ředitelem JP Morgan Chase (jedné z nejstarších firem na světě poskytující finanční služby) a jednou veřejně prohlásil, že investoři do kryptoměn jsou hlupáci. “Jamie Dimon dostává peníze za to, že straší lidi před Bitcoinem. Jeho banka je v křížové palbě s kryptorevolucí. Takže to hraje na defensivu. Je však na cestě k drsné porážce,” reagoval Novogratz.

A bankou ambice tohoto miliardáře nekončí. V minulém roce měl v plánu spustit půl milionový hedge fond. Plány však zrušil v návaznosti na špatnou aktuální situaci na trhu. Uvádí však, že jakmile se vše vrátí do normálu, fond spustí.

Komentáře

Nahoru