Na české hře Coraabia se podílelo 300 výtvarníků z celého světa

Online sběratelská karetní hra nemá ve svém oboru konkurenci

Včera se hra Coraabia oficiálně představila světu za účasti osobností herní a umělecké scény. Na unikátním českém projektu se podíleli výtvarníci z 58 zemí 6 kontinentů, nechyběla mezi nimi ani velká jména, spojovaná s filmy Avatar či Godzilla, studii Ubisoft a Blizzard či legendárními hrami Magic: The Gathering či Halo 4.

Hra Coraabia pochází z dílničky nezávislého vývojářského studia ARK8. Jedná se o další ambiciózní projekt, navazující na nedávné úspěchy českých vývojářů. Představení Coraabie se účastnil mimo jiné také Jakub Dvorský, autor globálního hitu Machinarium, který překonal v žebříčcích i Angry Birds, či šéf společnosti Geewa (jednoho z deseti největších vývojářů facebookových her na světě), Miloš Endrle.

Celkem 339 předních světových výtvarníků obohatilo Coraabii o více než tisíc ilustrací. V tomto ohledu hra nemá na světě konkurenci a aspiruje na vytvoření nového sci-fi kultu. Systém hry je postaven na sérii dynamických duelů, do nichž hráč vstupuje s vybranými kartami ze svého balíčku. Pokročilejší hráče jistě zaujmou široké možnosti taktizování a vedení rafinované strategie, velké možnosti také skýtá sběratelská stránka hry včetně obchodování s kartami.

Hra Coraabia se odehrává ve svérázném multivesmíru, zabydleném neméně svéráznými obyvateli. Centrem hry je planeta Coraab. Všechny úrovně hry jsou prostoupeny důmyslným RPG systémem, který umožňuje objevování historie každé karty, otevírání speciálních hráčských dovedností či ovlivnění celého světa Coraabie svými činy a rozhodnutími.

Skvělé intro si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=rXseMKT2hZU

Zdroje: https://www.feedit.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru