Dnes vyšlo 15 článků

Na Černý pátek prodávali nic a vydělali milion a půl

Zatímco mnoho obchodních řetězců se vás v pátek snažilo nalákat na neuvěřitelné slevy úžasných výrobků, jedna firma se rozhodla prodávat nic. Pět dolarů za kus.

Ano, to se vážně stalo. Slyšeli jste někdy o legendární karetní hře Cards Against Humanity? Začala na Kickstarteru a v Česku je známá pod českým názvem (nečekaně) Karty proti lidskosti. Je to hra ideální na párty pro 3 – 20 hráčů, lepší je, pokud jsou dospělí.

Co je to za hru?

Ve hře máte bílé a černé kartičky. Na bílých jsou napsané pojmy (například incest, opíjení se ústní vodou, Václav Klaus, Stalin, Plynatá antilopa, Nekrofilie, Použité kalhotky a další) a na těch černých jsou věty s vynechanými místy nebo otázky. Mám takový hlad, že bych snědl i ___________. Možná se tak narodila, možná je to ___________. Od čeho jsem celá tak ulepená?

Váš úkol je pochopitelně jednoduchý: doplnit pojmy na vynechaná místa ve větách. Na výběr máte jenom z těch kartiček, které jste dostali, a platí, že nejvtipnější odpověď vyhrává. Je to celkem vtipná hra a výhodou je, že je na internetu ke stažení. Českou verzi si lze vytisknout přímo z webu ProtiLidskosti.cz. Kartičky jen rozstříháte a hrajete.

karty_proti_lidskosti

Hra pro vtipné lidi od vtipných tvůrců

Jak vám už zřejmě došlo, ten, kdo tohle vymyslel, musel být pořádný šílenec. A tak už se možná ani nedivíte, že nasbíral dostatek odvahy pro prodávání ničeho.

Na Černý pátek se na webu CardsAgainstHumanity.com objevila černá obrazovka a možnost darovat pět dolarů. A lidé je skutečně darovali. Proč? Většina si nejspíš uvědomovala, že je to dobrý vtípek, a přidala se.

Upřímné odpovědi

Společnost připravila i propracované FAQ (Frequently Asked Questions – často kladené dotazy). Sledujte:

Když vám dám 5 dolarů, co za ně dostanu?
Jsme tak rádi, že jste se zeptal! Nic.

Proč prodáváte nic?
Na Černý pátek všichni něco prodávají. Jsme jediná společnost, která vám nabízí úžasný zážitek z koupě ničeho.

Ale teď už vážně. Dostanu něco, že jo?
Ne, vždyť se vás ani neptáme na dodací adresu. Všechno, co nabízíme, je nic.

Ale já si zrovna dneska potřebuju koupit vaši hru.
Koupit nic je někdy lepší než koupit Karty proti lidskosti. A dnes je právě ta chvíle.

Když vám těch 5 dolarů dám, co s nimi uděláte?
To je zatím jen naše věc, ale brzy to veřejně oznámíme.

Proč by vám někdo jen tak dal pět dolarů?
Protože nejlepším dárkem na Černý pátek je darovat nic. Nabízíme ho za neuvěřitelnou cenu pět dolarů. Jak si můžete dovolit promarnit tuto příležitost?

doorbusted-today

Podle Techcrunch vybrali milion a půl!

Geniální, že? Sami jsme zvědaví, co s penězi udělají.

AKTUALIZACE: Na co peníze použili?

Jak nás upozornil jeden všímavý čtenář, na webu CardsAgainstHumanity už zveřejnili, na co vlastně utržené peníze použili. Upřímně… Všichni jsme očekávali něco užitečného, firma několikrát darovala spoustu peněz na charitu, ale tohle je neobvyklé.

Trochu sobecky si peníze rozdělili mezi sebe. Nakonec vybrali 71 145 dolarů (1,8 milionu Kč), někteří lidé prý darovali více než těch pět a jeden vášnivý fanoušek přispěl dokonce 100 dolary. A tak každému ze 17 zaměstnanců připadlo 106 000 korun. Na webu je pak přesně rozepsáno, co si za peníze kdo koupil.

„Je opravdu vtipné sledovat, jak všichni reagují na nákupní seznamy našich zaměstnanců. Zaměstnáváme velkorysé, vtipné a různorodé lidi, kteří během svátků odvedli skvělou práci (museli do práce i na Černý pátek),“ popsal tým CardsAgainstHumanity.

Zaměstnanci si pořídili PlayStation 4, Nintendo Wii U, nové auto, splatili studentské půjčky, zaplatili si výlet do Finska. A přestože nemuseli, někteří z nich darovali stovky či tisíce dolarů na charitu, pomoc uprchlíkům a různým neziskovým organizacím.

Komentáře

Nahoru