Na BlackBerry poběží Android aplikace

Na BlackBerry poběží Android aplikace

BlackBerry aktualizovalo svůj systém na verzi 10.3.1 a přineslo jednu podstatnou novinku. Kromě jiných vychytávek své uživatele příjemně překvapil tím, že budou moci používat aplikace pro Android.

I když BlackBerry několikrát vyzvalo vývojáře, aby pro ně vyvíjeli více aplikací, nic nepomohlo. V plánu bylo nechat dokonce zakotvit v zákoně principy neutrality a s tím spojené vyvíjení aplikací i pro tuto platformu, ale teď už to asi nebude potřeba.

Uživatelé BlackBerry mají nyní přístup k mnoha populárním Android aplikacím. Nemohou je ale stahovat z Google Play, mohou využívat pouze Amazon Appstore. Tam sice nejsou úplně všechny aplikace, které dává k dispozici Google ve svém obchodě, ale ty nejdůležitější nechybí.

Update dostanou všechny BlackBerry 10

Aktualizace bude dostupná pro modely BlackBerry Passport, Z30, Z3, Z10, Q10, Q5 a ostružiny vyrobené ve spolupráci s Porsche. Do nejnovějšího BlackBerry Classic (Q20) už bude předinstalovaná při prodeji.

Kromě aplikací přidává i podporu BlackBerry Blend, což je funkce, přes kterou můžete zobrazit obsah mobilu v počítači, nebo hlasovou asistentku, která má konkurovat Siri a Cortaně. Byl vylepšen i BlackBerry Hub, aplikace fotoaparátu. Výdrž se zlepšila až o 15 %.

Zdroje: Yahoo News, Tech Week Europe, fotka: Flickr – Kārlis Dambrāns

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru