Dnes vyšlo 15 článků

Na aukci Only Watch 2015 se prodaly nejdražší hodinky na světě, hodinky Steel Patek 5016A za neuvěřitelných 180 milionů korun

Aukce Only Watch se koná každý druhý rok a vydražené peníze jdou na osoby, které trpí  Duchenneovou muskulární dystrofií. Letos se prodaly hodinky s názvem Steel Patek 5016A za neuvěřitelnou částku, a to 7,25 milionů dolarů, což je v přepočtu něco přes 180 milionů korun. Hodinky jsou unikátní kombinací mistrovského designu a střídmé estetiky.

Hodinky Steel Patek 5016A jsou vyrobeny z nerezové oceli, ciferník je vyroben  z modrého smaltu a vše zdobí zlaté číslice. Pro hodinky Patek Phillipe není přitom nerezová ocel materiálem příliš obvyklým. Hodinky jsou také vybaveny tourbillionem (doplňkové zařízení mechanických kapesních nebo náramkových hodinek, které kompenzuje rozdíly chodu v různých polohách), stopkami a kalendářem. Na první pohled jde o netradiční zařízení, které mohlo na aukci jen těžko najít konkurenta.

Díky aukce se hodinky Steel Patek 5016A staly nejdražšími na světě

Hodinky se prodaly za neuvěřitelných 7 250 000 dolarů, což je v přepočtu přibližně 180 milionů korun. O této sumě si může většina z nás nechat jenom zdát, ale díky této částce se hodinky staly nejdražšími na světě. Cena hodinek byla tedy 10krát vyšší, než byla původně odhadována.

Výsledná cena je ale pro většinu z nich i tak překvapením. Šlo o opravdu nečekanou souhru unikátního kusu náramkových hodinek a soutěživého ducha mezi dražiteli. Hlavním cílem každoročně pořádané aukce je vybrat co nejvyšší částku na osoby, které trpí Duchenneovou muskulární dystrofií. Po dlouhém souboji hodinky nakonec vyhrál dražitel z Velké Británie. 

Screenshot_4Screenshot_3

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

Nahoru