Na Apple Maps útočí také Google

Společnost Apple si se svou nepovedenou kartografickou službou zadělala na mnoho problémů a čelí tak atakům konkurence. Pro Apple iPhone vyvíjí mapovou službu Nokia s názvem HERE a nyní se připojil také Google.

Společnost Google totiž začala rozšiřovat testovací verzi aplikace Google Maps pro smartphon iPhone. Přitom právě společnost Apple v operačním systému iOS 6 vyřadila Google z nabídky a představila vlastní systém. Po kritice nefunkčnosti Apple Maps ještě společnost Google sdělila, že nepřipravuje žádné kroky k návratu Google maps do iPhonů a do iOS 6.

Nyní Google dokončuje poslední práce na projektu, který byl původně odmítnut a chystá se poslat Google Maps do Apple App Store. Aplikace má umožnit krokovou navigaci a smartphon použít jako navigaci GPS. Pro Google bude znamenat tento program také možnost vlastní reklamy přímo na zařízení konkurenta.

Zatím není známo, zda Apple přijme Google Maps do svého obchodu. Apple zatím situaci nekomentuje a Google z opatrnosti dodává, že prostě jen chce učinit svoji službu přístupnou pro jakékoliv zařízení, prohlížeč nebo operační systém.

Zdroj: Wall Street Journal

Komentáře

Nahoru