Mywebgrid: Věřte nám (3/3)

Mywebgrid: Věřte nám (3/3)

Druhá část rozhovoru je úspěšně za námi. Ano. Umíte počítat velice dobře. Dostáváme se k třetí (a poslední) části rozhovoru s kluky z Mywebgrid. Že je vám to trochu líto, že už nebude další porce vtipných odpovědí? No o to více byste si měli užívat tu dnešní. Začneme sice vážně, ale postupně se přesuneme tomu, že kluci vlastně neumí počítat, k tomu, jak vypadá správný ajťák, k energy drinkům a padne i zmínka o plavání. Tak se pusťte do čtení.

Co plánujete poté, co spustíte Mywebgrid? Jaký je cíl? Chcete si projekt ponechat a nebo vše směřujete k exitu a k prodeji celého projektu?

P: Rádi bychom si projekt nechali. Nikdy nevíte, kdo by ho po prodeji potopil. Nicméně lidi jsou od přírody kurvy prodejné, takže uvidíme jak se situace vyvine. Když nám někdo zamává před nosem dvěma autobusy naloženými těmi zelenými papírky, tak třeba změníme názor.

M: Asi tak. Jsme kurvy prodejné. Ale Mywebgrid je přeci jen takové naše druhé dítě, kterému se každý den intenzivně věnujeme. Jeden náš člen týmu dokonce víc než svému vlastnímu dítěti. Naštěstí je jedinej, kdo dítě má. Jinak by po nás šla sociálka, ale u jednoho člověka se to zatím ztratí.
A když jsem řekl, že druhé, tak by se asi slušelo, zmínit i to první dítě. Tím je Váša. U Váši však neexistuje šance, že by jej v dohledné době někdo koupil…

Uvažujete o vstupu nějakého dalšího subjektu v pozdější fázi, např. zahraničního investora?

P: Není to v plánu a chceme se tomuto kroku vyhnout. Ale jak jsem řekl, nikdy nevíme, co nás potká.

M: …a hlad je svině.

Kluci, považujete se za české patrioty a plánujete tedy v případě úspěchu zůstat u nás doma a projekt rozvíjet z prostředí naší české domoviny? A nebo byste rádi pak celý projekt přesunuli do nějakého zahraničního inkubátoru?

P: Budeme se snažit, aby naše Headquartes zůstalo vždy tady.

M: Ačkoliv na Čechy a Česko často nadávám, tak s klidným svědomí můžu prohlásit, že jsem docela patriot a nikam se mi stěhovat nechce :-). Navíc chci s tou situací tady něco začít dělat a to neudělám tím, že se přesunem pryč.

Jaká je vaše vize? Kam byste se chtěli s Mywebgrid posunout za rok, dva či za pět let?

P: V první řadě bychom za rok chtěli být fungující a uznávanou službou, která bude lidem reálně pomáhat. Co bude dál, to si nikdo netroufá odhadnout. Ale já chci BMW e30 325 cabrio :-D.

M: Cabria jsou pro homosexuály jen tak mimochodem. Osobně bych chtěl získat respekt lidí za to, že jsme něco dokázali. Když jsem dokázal něco do současné doby, tak půlka lidí záviděla, druhá půlka nadávala a třetí přemýšlela nad tím, zda jsou poloviny vždy jen dvě.
Ale nikdo neřekl „Mirku, super práce“. (A najednou se okolím line sborová ozvěna: „Mirku, super práce!!!!“)

Petr miluje BMWéčka

Petr miluje BMWéčka. Doma má již dvě. Ve velikost 1: 80

Máte nějakého maskota nebo talisman pro štěstí?

P: Nic takového…

M: Já myslel, že to měl být Michal Kolesa, ne?

P: Ne.

M: Proč ne?

P: Nakonec ne. Zjistil jsem, že totiž neumí plavat…

Často mi připadalo, že neumíte počítat, pořád jste se oháněli nějakými zlomky. Petr často říkával, že na to má již jen 9 / 3 času apod. To vám tak nešla ve škole matika a nebo to má nějaký skrytý význam 🙂?

P: 🙂 Je to takový malý interní vtípek. Vedení firmy, pod kterou jsme momentálně sdružení, ale která nemá nic společného s naším projektem, nám každou chvíli říká, že další třetinu času budeme dělat něco jiného, takže většina z nás už pracuje 7 / 3, 9 / 3 nebo 15 / 3 času…  Je to vtipné jen do okamžiku, dokud to po vás skutečně nevyžadují :-D.

M: Jojo, ty třetiny se nebezpečně sdružují :-D. Snad se spolu nezačnou ještě pářit, to by jich bylo dvakrát tolik.

Jak jste na tom s holkami? Říká se, že každý správný ajťák o holku ani nezavadí, pokud nemá k ruce přikurtovaný tablet, nerozumí ostrým závorkám, otazníkům a vykřičníkům. Lze to aplikovat i na vás? Víte vůbec, co to ta ženská vlastně je? A pokusili byste se její logiku vyjádřit pomocí nějakého programového kódu a nebo rovnice (těch neznámých tam asi bude více 🙂)?

P: Já se do dneška za Ajťáka nepovažuju. Mám dlouholetý vztah, hrabu se v autech. Nosím barevné oblečení. Nevadí mi světlo a dokážu přežít nástrahy reálného světa, tzn. umím si i vyprat. Ale jinak mám k ajťákům velmi blízko a většinou i chápu jejich vtipy.

M: Ženský v pohodě, už jsem to párkrát v životě viděl. Jsem na tom asi tak nějak jako Petr. Ale rozhodne nenosím barevné oblečení, světlo moc rád nemám a podle mých současných výzkumů jsem asociál s mírnou misantropií.

O ajťácích koluje po internetu obrovské množství vtipů. Pak to vypadá, že kluci od počítačů vypadají jako vizuálně zanedbaná a zcela nepraktická stvoření do života, která žijí v nějakém svém vlastním světě. Máte stejný pocit, že jste zkrátka jiní? A nebo si připadáte zcela normální?

P: Určitě jsme jiní. Což ale nemusí být nutně špatně. Na věci se koukáme z trochu jiného pohledu, což nám umožňuje dělat to, co děláme. Vzhledově byste to na nás nepoznali. Na většině. Polovině. Možná třetině (smích). No dobře tak na mně byste to poznali. (smích)

M: Jo, na Petrovi to moc vidět není. Ale Petr je ze své pozice estét, tak tam je to jasný. Ostatní v teamu mají buď dlouhé nebo žádné vlasy a výstřední oblečení. Normální si moc nepřipadám. Kdyby jo, tak se každý víkend zliju někde v putice a nedělám místo toho na Mywebgridu :-).

Souhlasím, jste divní…

Říká se, že každý správný ajťák musí mít alespoň dvě lokny dlouhé vlasy a musí vypadat jako bezďák. Razíte podobnou teorii?

P: Jsem zvědav, jak na tohle odpoví Mirek (smích). Já mám krátké vlasy  a ani moc nesmrdím. Aspoň myslím. Ale jak jsme již jednou řekl, za vším hledej ženu.

M: Tak já mám vlasy dlouhé. Ano, jsou delší než je obvyklej průměr u ženy :-D. Petr na to naráží z jednoho prostého důvodu. Taky by je chtěl, ale co vím, tak ho přítelkyně vždycky, když má takový nápad, zavře doma a nám pak v kanclu chybí jeden člověk. Když se to uklidní, tak to Petr svaluje na nemoc. My víme ale svoje.

Znáte seriál IT crowd?

P: To bude nějaký chyták. Takže odpovím radši NE :-D. Ale jinak ho mám rád.

M: Samozřejmě, že jej známe. Známe dokonce i zlaté pravidlo, když něco nefunguje, tak to zkuste vypnout a zapnout. To by se mělo tesat do kamene.

Všiml jsem si, že na svém webu vyzýváte nově příchozí uživatele k tomu, aby vás podpořili a koupili vám energy drink. To jste na nich tak závislí 🙂?

P: Někteří z nás velmi. Dokonce mám podezření, že některým našim programátorům koluje v žilách čistý kofein.

M: Určitě. A když je krize, nestíhá se a je potřeba pracovat, tak znám v týmu takové, kteří by si energiťák nechali dát přímo do žíly. Osobně se je ale snažím hodně omezovat tím, že jim ty energy drinky raději vypiju. Pak běhám po kanceláři s rozšířenými zorničkami a všichni si myslí, že jsem na drogách.

A jaká značka energických „nakopávačů“ vám nejvíce vyhovuje?

P: Většina se dá pozřít, nějakého extra favorita nemám.

M: U mě Monster Energy. U zbytku pak hlavně Big Shock.

Jaká je podle vás nejvíce sexy dívka na světě? Když jsme dělali průzkum u nás v redakci, došli jsme k tomu, že to bude asi Michal Kolesa… 🙂

P: Na váš průzkum se nedá nic říct… 😀

M: Tak Kolesa je jednoznačně bazénový someliér, to je jistý. S dívkou je to složitější, mám zákaz se k tomuto vyjadřovat, nerad bych skončil jako Petr na „nemocenský“.

Jo a když už jsme u toho, umí někdo z vás plavat?

P: Blbě. Na plavání jsem dostal želvičku, to bych asi u Michala neuspěl. Jo a taky nejsem žena.

M: No a já byl delfínek… Zdravím Michale :-)!

Máte něco na srdci, co byste chtěli vykřičet teď do světa?

P: Sledujte nás, fanděte nám, hejtujte nás (i tohle pomůže :-D), podpořte nás, klidně i nějakou korunkou. Ale hlavně nám věřte :-). Ale když nám budete věřit více, můžete nám dát i korunky dvě :-).

M: Určitě! Prvně to, že si věříme, že víme, že na nás nikdo nemá a jediný způsob, jak být ještě lepší, by byl ten, kdyby se k nám přidal pan Hulán. V každém případě to ale nebude nutný. Protože brzy si ho stejně koupíme. A navíc máme v záloze Míšu Kolesu.

Za druhé bych chtěl říct, že jestli je teď možnost projevit svůj patriotismus, tak je to právě teď a apeluju na všechny čtenáře Objevit.cz, aby nás jakýmkoli způsobem podpořili. Nemusí to být rovnou donate přes Paypal, i  „blbej“ lajk na Facebooku potěší.

Míra Hráček podruhé

Tohle Mira vzkazuje všem haterům, klukům z Googlu a také těm, co nedají “lajk”

A poslední otázka, čtete pravidelně Objevit.cz? Protože jestli ne, tak ten váš rozhovor neotiskneme, ani kdybyste nás bičovali devítiocasou kočkou a nutili nás jíst Babicovy dobroty :-).

P: Pochopitelně…NE! (šleh, šleh ocasem z devítiocasé kočky)

M: Tohle nebyl rozhovor pro Blesk?

A já doufal, že aspoň poslední odpověd bude trochu normální. Nic kluci. Díky za fajn pokec a snad vás brzo z těch Bohnic pustí…

Komentáře

Nahoru