Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: myTimi: Virtuální asistent pomůže téměř s čímkoliv a odkudkoliv

myTimi: Virtuální asistent pomůže téměř s čímkoliv a odkudkoliv

Aktuální situace stále nahrává veškeré činnosti, při které není potřeba osobní kontakt, a není tomu jinak ani u asistence. Fenomén virtuální asistence sice není úplná novinka, v této době jde však o velmi často využívané řešení nejrůznějších problémů. Virtuální asistenti totiž disponují jedinečnými přenositelnými schopnostmi: zpracovat téměř jakýkoliv úkol na jakémkoli místě na světě. A jak si to celé představit?

Jde v podstatě o běžného asistenta, který pro své klienty zařizuje nejrůznější pracovní i osobní záležitosti. Rozdíl je však v tom, že virtuální asistent není, narozdíl od toho klasického, zaměstnancem, kterého má zadavatel úkolu každý den u sebe v kanceláři. Naopak pracuje převážně na dálku. Je to určitá forma outsourcingu, tedy spolupráce, kdy subjekt předává část své práce externímu dodavateli, v tomto případě virtuálnímu asistentovi. Virtuální asistenti často pracují sami na sebe jako živnostníci, ale v současné době již existují také firmy, které fungují jako velké týmy virtuálních asistentů. Jejich výhoda je v tom, že mají pro téměř každou činnost specializované asistenty, kteří se v dané problematice dobře vyznají.

Outsourcovat asistenta? Proč ne

Outsourcing šetří váš čas a umožňuje určitou flexibilitu. Nemusíte řešit zdlouhavé zadávání úkolu a průběžnou kontrolu zadané práce, neboť firma, které úkol předáte, je zpravidla odborníkem v daném oboru,“ vysvětluje Jan Skovajsa, zakladatel a CEO firmy myTimi, kde kromě velkého týmu klasických virtuálních asistentů poskytují také služby v oblasti marketingu.Největším benefitem outsourcingu v oblasti asistence je ovšemúspora financí,a to hned z několika důvodů. Jde o levnější variantou než zaměstnávání interních pracovníků, které zaměstnavatel platí i v době, kdy nejsou vytíženi, navíc za ně odvádí sociální a zdravotní pojištění či dovolené. Dopředu ví, kolik jej bude služba virtuální asistenta stát a kdy bude hotova. Neřeší žádné další náklady či situace jako onemocnění klíčových pracovníků.

A jaké konkrétní úkoly může virtuální asistentplnit? Jde o nejrůznější varianty osobní asistence, kde se jedná o úkoly jako výběr dárků, plánování výletů, nákup letenek, rezervace hotelu, nejrůznější pomoc s dětmi, stání ve frontě na lístky, plánování večírku nebo vyřizování na úřadech. Podobně funguje také virtuální asistence pro firmy, kde může virtuální asistent zajišťovat nejrůznější rešerše, naformátovat dokumenty, naplánovat schůzky, udělat korektury, postarat se o založení živnosti nebo třeba podat daňové přiznání. „Občas jde o velmi kuriózní úkoly, jako například zajistit na oslavu mexickou mariachi kapelu nebo sehnat svatomartinskou husu v době, kdy je všude vyprodaná,“ popisuje Jan Skovajsa, zakladatel a CEO firmy myTimi.

myTimi-timíci-při-práci (5)

 

Chytrý virtuální asistent dokáže řešit i specializované úkoly

Na virtuálního asistenta je vhodné se obrátit ve chvíli, kdy zjistíme, že na daný úkol nemáme čas nebo náladu a zároveň nezáleží na tom, jestli jej uděláme osobně. Již není problémem sehnat asistenty ani pro odborné úkoly. Například firma myTimi se v průběhu minulého roku začala specializovat na služby chytrého marketingu pro klienty z řad firem různého zaměření, a tak zde kromě klasické virtuální asistence nabízí také správu sociálních sítí, tvorbu webů, internetové reklamy, zajištění zákaznické podpory a spoustu dalšího. Tyto služby jsou v současnosti velmi poptávané, protože firmám i v krizi pomáhají přivádět nové klienty, a navíc nahrazují jejich zaměstnance a dostávají je tak do režimu variabilních nákladů místo fixních.

Silnou stránkou virtuální asistence je flexibilní obchodní model, který se na rozdíl od jiných průmyslových a technologických odvětví dokáže velmi rychle přizpůsobit aktuální situaci. Virtuální asistent může pomoci, aniž by klient vyšel domu. To, že od začátku nabízí svoji službu online, je výhoda, která mu přináší mnoho benefitů a upevňuje pozici. Ve své podstatě se pro něj totiž ani v současné situaci nic nemění.

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru