Muzeum holocaustu vzkazuje: Přestaňte zde chytat Pokémony

Všude, kam se podíváte, mají lidé přilepené oči na svých mobilních telefonech a hrají mobilní hru Pokémon GO. Hra, která pracuje s rozšířenou realitou, se stala během jednoho týdne kulturním fenoménem. Hráč musí procházet reálná místa, aby ulovil digitální zvířátka. Nicméně ne všichni sdílí nadšení, například Muzeum holocaustu ve Washingtonu by ocenilo, kdyby všichni Pokémoni zůstali venku.

Muzeum, stejně jako celá řada dalších památek, představuje takzvaný „PokéStop“. Jedná se o stanovisko, kde mohou hráči získat zdarma nějaké herní itemy. A právě v Muzeu holocaustu jsou zrovna tři PokéStopy.

4900009213_b231f7a2cd_b

Muzeum holocaustu vzkazuje návštěvníkům, aby přestali chytat Pokémony v prostorech muzea. Zdroj: Flickr

„V muzeu, které představuje památník obětem nacismu, není vhodné hrát tuto hru,“ řekl ředitel komunikace muzea Andrew Hollinger serveru The Post. „Snažíme se zjistit, jestli se nám podaří muzeum vyloučit ze hry.“

Andrew Holllinger také zdůraznil, že muzeum je obecně pro technologie a vybízí návštěvníky k používání sociálních sítích, na kterých mohou sdílet zážitky z výstav. Ale podle jeho slov je hraní hry Pokémon GO skutečně nevhodné.

V pondělí odpoledne se v muzeu objevilo několik lidí, kteří vypadali, že se rozptylují nad exponáty. Ale ve výsledku se snažili chytit Pokémony. Jeden z hráčů dokonce použil takzvaný „maják“, což je modul lákající Pokémony k PokéStopu, a tak není divu, že se to digitálními zvířátky v muzeu hemžilo.

„Neznamená to, že si sem přijdeme pouze zahrát,“ řekla 37letá Angie, která odmítla sdělit své příjmení z důvodu ochrany osobních údajů. „Ale musíme je chytit všechny.“

Zdroj: Washington Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru