Muž žaluje Uber o 45 milionů dolarů. Aplikace mu údajně zničila manželství

Francouzský podnikatel podal žalobu na společnost Uber, která umožňuje objednání přepravy osobním automobilem. Požaduje 45 milionů dolarů, protože mu aplikace na sdílenou jízdu zničila manželství. Žena mu totiž díky ní přišla na nevěru.

Muž se prostřednictvím smartphonu své manželky přihlásil ke svému účtu Uber. I přes úspěšné odhlášení aplikace Uber posílala ženě oznámení z účtu jejího muže, a tak měla neustále přehled nad tím, kam její partner směřuje.

drive-863123_1280

Zdroj: Pixabay

Ačkoliv byla žena nejprve překvapená, že jí chodí informace o pohybu její drahé polovičky, nakonec toho využila a sledovala, kam jde její muž a zda jí nelže. Ale nakonec zjistila, že její manžel chodí za milenkou, a tak podala žádost o rozvod.

Z tohoto důvodu se muž rozhodl podat žalobu na firmu Uber, po které požaduje odškodnění ve výši 45 milionů dolarů. Tato chyba aplikace ho stála manželství. Případ by se měl projednávat koncem tohoto měsíce.

„Uber nekomentuje veřejně jednotlivé případy, zejména, pokud se týkají věci, jako je rozvodové řízení,“ řekl mluvčí Uberu.

Chyba se objevila pouze v mobilním systému iOS.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru