Dnes vyšlo 15 článků

Muž žaluje Apple. Údajně mu společnost ukradla nápad na iPhone

Thomas S. Ross z Floridy podal žalobu proti společnosti Apple s tvrzením, že iPhone, iPad a iPod jsou kopií jeho elektronického čtecího zařízení (ERD) z roku 1992.

V období od 23. května 1992 do 10. září 1992 Thomas S. Ross ručně nakreslil tři technické výkresy zařízení, která se skládají především z plochých obdélníkových desek se zaoblenými rohy. Autor do návrhu zakomponoval také dotykovou plochu, která nebyla u mobilních telefonů do roku 1992 vůbec použitá.

Apple-vs-Ross

Skutečně se podobá návrh nejznámějšímu chytrému telefonu? Zdroj: MacRumors

„Ross uvažoval o tom, že by zařízen í mohlo sloužit ke čtení příběhů, románů a novinových článků. Také by sloužilo k prohlížení obrázků, sledování video prezentací či filmů. A to vše prostřednictvím ploché dotykové obrazovky, která by byla podsvícená. Dále si představoval, že by zařízení mohlo mít komunikační funkce a modem. A v neposlední řadě by mělo vstupní a výstupní schopnosti a mělo by interní a externí paměťové médium. Také si představoval, že by zařízení mělo baterii a bylo by vybaveno solárními panely.“

Thomas S. Ross zaregistroval užitný vzor v listopadu v roce 1992, ale žádost byla v roce 1995 prohlášena za odmítnutou, protože podle amerického úřadu Patent and Trademark Office autor nezaplatil požadované poplatky.  A v roce 2014 se rozhodl předložit své technické výkresy znovu.

Apple-vs-Ross-design-drawing (1)

Návrh zařízení od Rosse. Zdroj: MacRumors

I když žalobce tvrdí, že i dochází k velké a nenapravitelné újmě, která nemůže být plně kompenzována či měřena v penězích, požaduje náhradu škody minimálně ve výši 10 miliard dolarů a autorský honorář ve výši až 1,5 % od společnosti Apple.

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru