Muž vytvořil „neviditelná sluchátka“ implantací magnetů do svých uší

Muž vytvořil „neviditelná sluchátka“ implantací magnetů do svých uší

Muž do vlastních uší implantoval magnety, aby tak vytvořil neviditelná sluchátka. Jedná se o pozoruhodný příklad udělej-si-sám transhumanismu.

Rich Lee sám sebe nazývá transhumanistou a fanouškem modifikací lidského těla. Jeho nápad byl inspirován podobným projektem stránky Instructables, která využila dva malé magnety v uchu a magnetickou cívku, připojenou k zesilovači. Leeho nápad je odlišný tím, že muž magnety implantoval přímo do ušních boltců.

Cívku muž nosí na krku jako přívěsek, který je ale kompletně skrytý pod oblečením, a ani jizvy po implantaci nejsou patrné. Může se tak stát, že muž, který klidně stojí vedle vás na zastávce autobusu, poslouchá hudbu, aniž by si toho mohl kdokoliv všimnout.

Plány do budoucna? Echolokace, slyšení přes zeď nebo třeba Geigerův počítač

Rich Lee ale říká, že ačkoliv poslech hudby je tou nejnápadnější příčinou, sám sebe vidí v mnoha rozličných situacích, kdy by mohl implantáty využívat. Například je lze využít pro pohyb po městě s navigací GPS, nebo, za pomoci mikrofonu, maskovaného třeba jako knoflík u košile, lze poslouchat konverzaci v celé místnosti.

Jednoduchá aplikace, měřící hladinu stresu v lidském hlase zase může odhalit lháře. Rich Lee by tuto vychytávku využil třeba u partičky pokeru nebo při obchodním jednání. Říká, že má také k dispozici kontaktní mikrofon, díky kterému by mohl slyšet i přes zeď.

Rich Lee dále plánuje svůj implantát vylepšit o Geigerův počítač pro měření radiace nebo echolokaci, jakou používají například netopýři, a to nastavením magnetů na příjem ultrazvukového signálu. Když by se překážka blížila, šum by zesiloval, a když by se vzdalovala, naopak by utichal. To má pro muže velmi praktický význam – již brzy totiž zcela oslepne. Implantáty v jeho uších a vše, co se s nimi dá do budoucna udělat, mu mohou velmi pomoci s nahrazováním chybějícího smyslu…

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/28/magnetic-ear-implants

Komentáře

Nahoru