Muž vyhrál v aukci lov nosorožce: Lidé loví jeho samotného přes internet

Muž vyhrál na internetu poukaz v hodnotě 350 000 dolarů na lov nosorožce. Jeho jméno však mělo být v zájmu ochrany jeho bezpečí utajeno. Když však jméno Coreyho Knowltona proniklo na internet, začaly se množit výhružné zprávy. Lidé mu začali vyhrožovat, že ho zabijí i s jeho rodinou a stáhnou z kůže jako nosorožce. Právo na lov nosorožců si Corey Knowlton koupil v dražbě a zaplatil za něj 350 000 dolarů. Teď ho však jeho lovecký lístek bude stát ještě víc. Ze strachu o vlastní život si nyní musí platit ještě bodyguardy.

Corey Knowlton

Celoživotní vášeň

Lovectví je jeho koníček a skolit černého nosorožce je pro Coreyho celoživotní sen. „Musím se s ním setkat osobně,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro britské listy The Times.

Na internetu se objevila petice na zrušení dražby. Je velkým morálním dilematem, jestli má mít starý nosorožec právo v klidu dožít, nebo jestli má být vydán souhlas s jeho odstřelem.

Bráníme ohrožené druhy!

Je to otázka, která se stala předmětem sporu mnoha ochránců zvířat i dalších aktivistů. Například pan Kostka se domnívá, že umírající nosorožec má pro přírodu naprosto zanedbatelný význam.

Jeho cena na černém trhu ovšem může dosahovat milionů dolarů a to už je suma, za niž se v Africe může poměrně slušně vyzbrojit silná armáda. Ochránci přírody ale o střílení nosorožců pochopitelně nechtějí nic slyšet.

Výtěžek se použije na boj s pytláky

Dražba, jejíž výtěžek se může pohybovat až okolo milionu dolarů, chce peníze tímto způsobem získané věnovat na humanitární účely v Africe a na pomoc boje proti pytlákům, kteří způsobují četné škody a navíc týrají bezbranná zvířata. Zkorumpovaní afričtí byrokraté proti tomu nechtějí bojovat.

Legální utracení umírajících nosorožců je tak snadným zdrojem příjmů a zejména bohatí Američané, kteří loví z rekreačních důvodů, jsou za tyto lovecké povolenky ochotni platit vysoké částky.

Corey Knowlton na CNN

Zdroj: https://www.petersenshunting.com/2014/01/18/antis-wrong-corey-knowlton-hunting-black-rhino/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru