Muž tvrdí, že Apple porušuje jeho patent týkající se webdesignu

Muž z Pensylvánie zažaloval kalifornskou společnost Apple, která údajně porušila jeho patent týkající se takzvaného „web carousel“. Webové stránky technologického giganta údajně představují typickou domovskou stránku s grafickým designem, který si nechal muž jménem Samuel Lit patentovat.

Samuel Lit vlastní patent číslo 8 793 330, který se týká „systémů a způsobů pro zobrazování grafiky, obrázků, textu, animací, videí a dalšího obsahu“. A je označován jako „trojrozměrný kolotoč“ (three-dimensional display carousel system). Systém je charakteristický skupinou několika médií, přičemž média se samovolně otáčí podobně jako kolotoč předem stanovenou rychlostí.

screen

Zdroj: Apple.com (screenshot)

V žalobě je uvedeno, že společnost Apple porušuje dvacet prvků, které jsou v patentu uvedené. Zejména se jedná o domovskou obrazovku, která styl zobrazení využívá nejvíce. Samuel Lit očekává, že za porušení patentu mu společnost Apple zaplatí adekvátní odškodnění a poplatky za využití webového designu tohoto charakteru. Nicméně, soud má pravděpodobně předem prohraný, protože tento způsob zobrazování médií je klasický prvek současného webdesignu.

Zdroj:MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru