Dnes vyšlo 1 článků

Muž odmítá přestat špehovat sousedku pomocí dronu

Muž odmítá přestat špehovat sousedku pomocí dronu

Vstup na cizí pozemek bez povolení je potenciálně trestný, ovšem za přelet přes tento pozemek vzduchem vás nikdo potrestat nemůže. Lze tedy sledování lidí za pomoci dálkově řízených létajících strojů brát jak legální? Asi těžko.

S tímto dilematem se nyní potýká žena v Seattlu. Byla doma, když si všimla dronu, který se náhle objevil nad její zahradou a poblíž oken do domu. Její manžel pak vyšel ven, aby přesvědčil majitele dronu, postávajícího na chodníku, aby je přestal obtěžovat.

Dron snímal své okolí kamerou

Muž však prohlásil, že jeho počínání je zcela legální. Sám přiznal, že dron je vybaven kamerou, která snímá okolí a obrazy posílá do speciálních brýlí, které má muž na sobě, a označil celé toto počínání jako „výzkum“. Žena i její manžel se pochopitelně cítili nanejvýš pobouřeni a zavolali policii, ale muž mezitím odešel a policisté se nakonec vůbec nedostavili.

Jak budeme řešit narušování našeho soukromí novými technologiemi?

S nástupem nových technologií se znovu a znovu vynořuje otázka narušování lidského soukromí. To, že technologie dokážou snímat fotografie či videa lidí a jejich soukromého majetku ještě neznamená, že je takovéto počínání legální. Jedná se ovšem o z právního hlediska velmi složité záležitosti a legislativa jednotlivých států se jimi bude muset velmi brzy zabývat.

A co vy? Považujete jednání muže z článku za nedovolené narušení soukromí nebo ne?

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/13/seattle-man-drone-spying-woman/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/13/seattle-man-drone-spying-woman/

Komentáře

Nahoru