Dnes vyšlo 1 článků

Muž má s pomocí technologií vše dokonale pod kontrolou

O co přesně jde? Zkuste si představit všechna možná nositelná zařízení a ty nejvíce bláznivé gadgety. A představte si, že všechna tato zařízení a gadgety používá jeden muž. Tím prakticky získáte přibližný pohled na Chrise Dancyho.

Pětačtyřicetiletý Chris Dancy je známý jako nejpřipojenější muž na světě. Jeho zápěstí jsou pokryta různými nositelnými technologiemi, včetně fitnes náramku Fitbit nebo chytrých hodinek Pebble. Světla si doma ovládá smartphonem, váží se na speciální váze, která je přes Wi-Fi spojená s mobilem a spí se senzorem Beddit, který mu vyhodnocuje kvalitu spánku. Své psy sleduje přes GPS pomocí Tagg, takže má dokonalý přehled o jejich aktivitách. A to samozřejmě není všechno.

Dohnalo ho k tomu zdraví

Když se nad tím zamyslíte, může být tento životní styl docela únavný. Spousta těchto vychytávek vám život zlehčuje, ale je to zároveň i práce navíc. Avšak Dancy tvrdí, že je to motivující.

„Začal jsem s tím před pěti lety, když jsem zpozoroval, že můj doktor má problémy s tím, aby držel krok s mými zdravotními záznamy,“ řekl Dancy. „Zhruba ve stejné době jsem si rovněž dělal starosti, že práce, kterou dělám na internetu, by se mohla ztratit, pokud by byla vypnuta mnou používaná služba služba. Ve snaze shromáždit tyto informace jsem začal hledat způsoby, jak bych mohl shromažďovat data, i když nemám čas je nikam zapisovat.“

quantified_man_screen_shot

Tenhle muž má všechno naprosto pod kontrolou.

Dancy o sobě tvrdí, že se vždycky zajímal o svět IT. Vysvětluje, že skutečnost, že je neustále připojený, mu umožňuje získat ze svého života mnohem více.

„Zhubnul jsem 100 liber (cca 45 kg) a naučil se meditovat,“ říká. „Jsem si mnohem více vědom toho, jak na co v životě reaguji, a podnikám kroky, abych se přizpůsobil svému okolí. Také jsem díky zpětné vazbě, kterou jsem dostal, zlepšil své životní návyky.“

ChrisDancyBeforeAfter

Dancy má v dnešní době na výběr mezi spoustou zařízení. Jeho oblíbená jsou ale Body Media fitness tracker a Pebble hodinky. Rovněž upřednostňuje produkty, které nabízejí kontextově zasazené informace, jako je například Google Now nebo Google Glass.

„Nejvíc mě ale zajímá zpětná vazba, která je hmatatelná – například osvětlení, které mění svoji intenzitu podle počasí.“

Za chvíli to bude běžné

Dancy se domnívá, že je vlastně jen otázkou času, kdy se více lidí dostane k takovému životnímu stylu, jaký vede on. Prý to přijde samo, protože se do stále více produktů integrují inteligentní technologie – od chytrých kartáčků, přes tenisové rakety až k ledničkám.

„Ve všem, co doma používáme, jsou hromady dat, i když to není ‚chytré‘,“ tvrdí. „Do konce tohoto desetiletí nebude na celé zemi jediná profese, kterou by nezměnily nositelné technologie, osobní informace nebo inteligentní zařízení.“

ChrisDancy

Na závěr však Dancy varuje. Podle něj by lidé měli inteligentním zařízením udělat ve svém životě větší místo, ale zvedá varovný prst při sdílení osobních informací. Této otázky se prý dokonce bojí.

Zdroje: Mashable, The Story, Chris Dancy

Komentáře

Nahoru