Dnes vyšlo 15 článků

Muž chodil 33 kilometrů do práce každý den, teď mu lidé posílají tisíce dolarů

Ano. Každý den chodí šestapadesátiletý James Roberston z Detroitu jeden a půl maratonu. Pracuje jako továrník v oblasti, která je 33 kilometrů od jeho bytu. Bez auta sem míří každý den – pěšky. Aby bylo vše uvedeno na pravou míru, necelé 3 kilometry jede autobusem, poté stanice končí a on zbylých 30 kilometrů musí pěšky. Jenom cesta tam mu trvá okolo 4 hodin. Ovšem pokaždé přijde včas. Po práci ho čeká zcela to samé. 

“James dodržuje perfektní docházku. Podle něho by se měli řídit všichni ostatní”, říká Todd Wilson, ředitel závodu.

O příběhu Jamese, se v tamní vysoké škole doslechl student Evan Leedy a řekl, že to takhle přeci nemůže nechat. Na stránce GoFundMe mu založil 1. února účet. Sám říká, že původně stanovil cíl na 5000 dolarů, aby měl něco na cesty autobusem a taxi. Ovšem celá akce se trochu zvrtla.

Image 2015-02-03 at 7.51.09 odp.

Jamesův účet na GoFundMe.com, kde k 3. únoru má neuvěřitelných 221 tisíc dolarů

Za 3 dny měl účet necelých 11 tisíc sdílení na sociálních sítích Facebook a Twitter. Celkem přispělo necelých 8 tisíc lidí s celkovou hodnotou přes 210 tisíc dolarů. nyní Leedy doufá, že tato částka Jamesovi zjednoduší a zlepší život. Automobilky jako Honda nebo Chevrolet nabídly, že by Jamesovi auto darovali.

Robertsonovi se auto naposledy porouchalo před více než deseti lety. Od té doby žádné nevlastnil a to díky tomu, že pracuje za deset a půl dolaru na hodinu, což je v Americe výše minimální mzdy, si nemůže koupit a udržovat své vlastní auto. Takto Robertson opouští svůj byt v 8:30 ráno, aby na 14:00 už byl v pořádku v práci končí v 10 hodin večer a domů přichází okolo 3 ráno.

V minulém roce viděl bankéř Blake Pollock Robertsona, jak se tápe sněhem domů tolikrát, že se jednou rozhodl mu zastavit a promluvit si s ním. Od té doby Blake někdy nabídne Robertsonovi, ať se s ním svezeSvým přátelům říkám, že nejsem milý kluk, ale srdce mi poradilo, že to je správné.” řekl Pollock pro Detroit Free Press. A může to udělat každý!

zdroj: businessinsider.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru