Muž byl zatčen na londýnském letišti kvůli obalu na iPhone

Muž, který se po londýnském letišti Stansted procházel s něčím, co vypadalo jako pistole, se ocitl v prekérní situaci. Ve skutečnosti se jednalo pouze o obal na iPhone ve tvaru střelné zbraně. Muž byl na letišti zatčen a čelí obvinění.  

Policie je už dlouho iritována trendem obalů na iPhone ve tvaru pistole. Hrozný nápad komplikuje už tak obtížnou práci při identifikaci a kontrole skutečných hrozeb. Velcí prodejci, jako jsou eBay či Amazon, už odmítají podobné obaly na chytré telefony prodávat.

Policie dokonce zveřejnila fotografii případu na Twitteru.

 

 

„Někteří lidé si neuvědomují rizika spojená s přenášením či vystavováním těchto replik na veřejném prostoru,“ reagoval důstojník. „Každý, kdo vlastní tento typ či podobný obal, by s ním měl bezpečně nakládat.“

Policie v New Yorku a New Jersey už dříve vydala veřejné varování vybízející občany, aby tyto obaly nepoužívali.

obal na iphone

Obal na iPhone ve tvaru pistole, Zdroj: Twitter

Zdroj: Android Authority

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru