Tisková zpráva: MT-nábytek.cz: Z nuly na miliardu za šest let

Češi nakupují nábytek on-line

Lídr v on-line prodeji nábytku v České republice i na Slovensku MT-nábytek.cz vloni přesáhl na tržbách jednu miliardu korun. Výborného výsledku dosáhl i díky moderní logistice, která umožnila rozšíření společnosti do Maďarska. Z e-shopu se tak stává významný hráč na trhu s nábytkem ve střední Evropě. Úspěchu nahrává všeobecný trend on-line prodeje, kdy lidé na internetu neváhají nakupovat i zboží velkých rozměrů.

MT nábytek začínal v roce 2011 jako drobný internetový prodejce. Sázka na on-line prodej nábytku se vyplatila a obrat společnosti rostl meziročně o desítky procent. Jen za minulý rok e-shop zvýšil tržby o 200 milionů a překročil tak hranici jedné miliardy. „V dnešním vysoce konkurenčním prostředí na on-line trhu není úplně běžné, aby se nový e-shop stal jedničkou během několika málo let,“ zhodnotil výsledky Vít Fišer, PR specialista MT nábytku.

Za vysokými čísly stojí i úspěšná expanze do zahraničí. V roce 2012 spustil MT nábytek slovenskou verzi svého e-shopu pod názvem MT-nábytok.sk. Vloni společnost expandovala do Maďarska a uvažuje o dalších zemích. „Stěžejní pro nás nadále zůstává český trh, který tvoří přibližně 75 procent všech tržeb,“ uvedl Vít Fišer.

Klíčem k úspěchu a rychlému růstu byla zvládnutá logistika. „MT nábytek jako jeden z mála e-shopů v Česku disponuje vlastní autodopravou zahrnující 60 dodávek a 20 kamionů. Na konci minulého roku jsme otevřeli v okrese Praha-východ nové logistické centrum, které umožní efektivnější a rychlejší zpracování objednávek. Zboží se tak k našim zákazníkům dostane mnohem dříve,“ vysvětluje Vít Fišer. Centrum o celkové výměře 11.000 m2 se nachází mezi dálnicí D10 a D11 a je součástí parku P3 Prague D11.

Dobrým výsledkům MT nábytku nahrává i všeobecný trend on-line nakupování. Češi loni nakoupili zboží na internetu v hodnotě sto miliard korun. Pryč jsou doby, kdy lidé nakupovali on-line pouze drobné zboží. „Nejčastěji prodávaným nábytkem za loňský rok byly sedací soupravy, skříně, obývací stěny a postele, které rozhodně nepatří mezi jednoduché zboží na přepravu,“ potvrdil trend Vít Fišer.

O společnosti MT nábytek

MT-nábytek.cz je lídrem v on-line prodeji nábytku v České republice i na Slovensku. E-shop vznikl v roce 2011 jako drobný internetový prodejce se třemi zaměstnanci a o pět let později se stal jedničkou v prodeji nábytku na internetu s téměř 300 zaměstnanci. V nabídce najdete 9500 modelů kvalitního nábytku pro dům, byt i zahradu a každý den přibývají další. U většiny z prodávaných produktů je možné zvolit barvu, velikost, druh čalounění i další parametry. E-shop nabízí levnou dopravu a nadstandardní možnost vrácení zboží až 45 dnů.

Kontakt:

Vít Fišer

PR & brand specialista

E-mail: fiser@exiteria.cz

Telefon: (+420) 515 530 037

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz.

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru