Mrakodrap jako garáž pro drony

Co byste řekli mrakodrapu v centru Manhattanu, který by sloužil jako garáž pro drony? Normálně by si k němu přilétávaly, připojili se do doku a dobily se. Docela zajímavé, ne? Tak přesně tohle navrhli designéři Hadeel Ayed Mohammad, Yifeng Zhao a Chengda Zhu.

Drony, také nazývané bezpilotními letouny, našly uplatnění v celé řadě oborů. Několik velkých korporací (Amazon, DHL, Walmart) je využívá k dodávání balíků. Naopak v jiných oblastech chtějí drony zakázat. Nebezpečí jsou zřejmá – pomocí těchto malých strojů vás může kdokoliv sledovat nebo třeba zabít.

skyscraper-drones

Mrakodrap s vylétávajícími drony skutečně připomíná včelí úl.

Minulý týden jsme psali o výherci ocenění eVolo. Jednalo se o koncept podobný prostředí filmu Hunger Games. Nakonec jsme došli k závěru, že určitě stojí za to vás informovat také o návrhu, který skončil na druhém místě. Jmenuje se Úl.

skyscraper-material

Povrch mrakodrapu se neustále mění.

Úl je navržený tak, aby na něm mohlo parkovat a dobíjet se devět různých typů bezpilotních letounů. Všechno je dokonale promyšlené, jednotlivé typy mají dokonce své parkovací sekce. V důsledku toho, jak drony přilétají a odlétají, se vzhled mrakodrapu zvenku stále mění.

types-of-drones

Celkem devět různých typů dronů by se mohlo létat dobíjet na tento mrakodrap.

Samozřejmě je to jen koncept a kdo ví, zda se někdy dočkáme realizace. Vyřizování všech potřebných povolení by určitě nebylo snadné. Sami designéři se bojí regulace létání dronů. To by mohlo jejich návrh pohřbít.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru