Možnosti bezpečného spoření

Chtěli byste si spořit a hledáte vhodné a bezpečné spoření? Hledáte společnost, která by vám dala dobrý úrok? Pomůžeme vám, se zorientovat v těchto otázkách.

Mezi nejzákladnější a nejčastější využívaný způsob spoření je spoření na spořicích účtech. Stále více se spoření prostřednictvím spořících účtů dostává do popředí. Toto spoření má tak jako každé jiné své výhody i nevýhody.

Výhody spoření prostřednictvím spořících účtů jsou:

  • atraktivní úročení prostředků,
  • založení, vedení a výpisy z účtu zdarma,
  • inteligentní spoření – možnost stanovit si zůstatek běžného účtu, nad který se všechny peněžní prostředky tohoto účtu automaticky pravidelně převádějí na spořicí účet,
  • nízká rizikovost – vklad na spořicím účtu je ze zákona pojištěn,
  • vyšší úročení než poskytuje běžný účet,
  • možnost přístupu k spořicímu účtu pomocí elektronického bankovnictví, přístup k účtu prostřednictvím internetu, telefonu nebo platební karty. Peněžní prostředky včetně úroků jsou chráněny Fondem pojištění vkladů v souladu s platnými právními předpisy.

Nevýhodami spoření na spořicích účtech je že, některé banky vyžadují vedení běžného účtu, mají nižší zhodnocení než při termínovaném vkladu nebo jiných investičních produktech.

Termínované vklady

Další možnost spoření je spoření na vázaných tzv. termínovaných vkladech. Rozdíl mezi spořícím a termínovaným vkladem spočívá právě v možnostech manipulace s ním během spoření. Termínovaný vklad je vhodný zejména pro ty, kteří mají rádi uloženy své peníze v bezpečí. Vklady v bance jsou pojištěny pro případ krachu či platebních problémů banky.

Mezi další přednosti termínovaného vkladu patří především možnost zhodnocení volných peněžních prostředků, které je výhodnější než u běžných účtech. Termínované vklady jsou snadno dostupné. V nabídce je mají až na výjimky všechny banky na našem trhu. Vklad si u většiny z nich zřídíte zdarma. Bezplatné je i vedení termínovaného účtu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru