Dnes vyšlo 1 článků

Možná byl objeven skutečný vynálezce Bitcoinu

Tajemný vynálezce Bitcoinu známý pod pseudonymem Satoshi Nakamoto by mohl být z Austrálie. Jeden čtyřiačtyřicetiletý chlápek se skutečným jménem Craig Steven Wright na to docela vypadá.

Wired píše o tom, že získali jeden opravdu věrohodný důkaz, nicméně neexistuje způsob, jak to ověřit na 100 %.

„Buď je Wright vynálezcem Bitcoinu, nebo je to jen skvělý šprýmař, který chce, abychom věřili, že je tím vynálezcem,“ popisují Andy Greenberg a Gwern Branwen.

Už mnohokrát se řešilo, kdo stojí za kryptoměnou vynalezenou v roce 2009. Největší šance měl loni objevený Dorian Satoshi Nakamoto z Kalifornie (kvůli svému jménu), ale nevyšlo to. Na to, že je to Wright, existuje několik důkazů.

Důkazy by byly

Podle zprávy Wired uniklo mnoho dokumentů (e-maily, blogové příspěvky a účetní tiskopisy), které dokazují „přinejmenším podstatnou spojitost“mezi Wrightem a vytvořením Bitcoinu. V jednom již neexistujícím blogovém příspěvku z ledna 2009 (těsně před zveřejněním Bitcoinu) Wright napsal: „Beta verze Bitcoinu bude venku zítra.“

satoshi

To jsou prý oni, vynálezci Bitcoinu

Zajímavé je, že Wired není jediným magazínem, který je na stopě. Skoro to vypadá, jako by někdo v jednu chvíli chtěl zveřejnit utajované informace, protože Gizmodo také obdrželo uniklé dokumenty, které spojují Wrighta a jeho zesnulého přítele Davea Kleimana s vytvořením Bitcoinu.

„Hacknul jsem účet Satoshi Naklamota,“ píše se v anonymním e-mailu, který přišel Gizmodo. „Všechny tyto soubory pochází z jeho obchodního účtu. Osoba, o které mluvím, je doktor Craig Wright.“

A je tu ještě jeden důkaz, který sice nepatří mezi uniklé dokumenty, ale má velkou váhu. Wright se pokusil založit bitcoinovou banku pojmenovanou Hotwire, kapitálem mělo být 23 milionů dolarů v Bitcoinech! Takové množství kryptoměny by ve vlastnictví obyčejného člověka bylo trochu podivné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru