Dnes vyšlo 15 článků

Mozilla vydala novou verzi prohlížeče Firefox 13

Nová verze se ještě více přibližuje konkurenčnímu Chrome od Google. Podporuje totiž také přes protokol SPDY rychlejší načítání webových stránek.

Další změnou je vzhled startovací stránky. Nyní na něm není pouze logo Mozilla Firefox a vyhledávací služba Google, ale také ikony s rychlým přístupem k záložkám, historii vyhledávání, pluginům, parametrům synchronizace a nastavením. Zároveň se vylepšila možnost návratu a obnovení původní sestavy záložek.

Nyní také Firefox nabízí při otevření nové záložky rychlý přechod k devíti nejnavštěvovanějším webům. Další funkcí je možnost otevření záložek po spuštění prohlížeče podle výběru uživatele.  Nová verze Firefox 13 konečně umožňuje zachování záložek, vyplněných webových formulářů, hesel a cookies při instalování novějších verzí. Doplňky, nastavení synchronizace a otevřené záložky se při instalaci nezachovávají.

Firefox 13 byl vydán o den dříve, než jej společnost oficiálně oznámila. Prohlížeč je možné obnovit pomocí tlačítek „Pomoc“ a „O Firefoxu“ nebo si stáhnout novou verzi pro Windows, Mac OS X a Linux nyní z oficiálních stránek.

Firefox 13

Zdroj: The Register

Komentáře

Nahoru