Mozilla Marketplace: Nový online obchod

Mozilla Marketplace: Nový online obchod

Uživatelé produktů od Applu či telefonů s Androidem jsou již na online nakupování aplikací jistě zvyklí. Nově tuto možnost budou mít i uživatelé klasických počítačů – Mozilla totiž plánuje spustit již příští týden tzv. Mozilla Marketplace. Ten bude zaměřen na multiplatformní aplikace a nebude tedy vázán na konkrétní zařízení nebo operační systém.

Mozilla Foundation oznámila, že příští týden spustí vlastní online obchod s aplikacemi. Bude zaměřen výhradně na multiplatformní aplikace užívající otevřené standardy jako HTML5, JavaScript a CSS. Takovýto software poté poběží na libovolném zařízení podporující tyto technologie. Nemusí se nutně jednat pouze o chytré mobilní telefony, ale klidně i o klasické stolní počítače a notebooky.

Vývoj aplikací bude díky Marketplace levnější, rychlejší a jednodušší. V současné době je totiž většinou nutné software ladit pro každou platformu zvlášť – ne vždy připadá v úvahu použití technologie jako je Java nebo třeba Flash. Prozatím však bude Marketplace otevřen pouze pro vývojáře a koncoví uživatelé si tak ještě chvíli počkají.

Zdroj:  computerworld.cz

Komentáře

Nahoru