Mozilla koupila službu Pocket

Mozilla Corporation koupila společnost Read It Later, jež vyvíjí Pocket. Oblíbená služba se má objevit v portfoliu vedle Firefoxu a dalších produktů. Cílem této akvizice je dostat Mozillu více na mobilní platformy.

Pocket je oblíbená služba, která slouží k rychlému ukládání článků a jiného obsahu z webových stránek. Pokud narazíte na zajímavý článek, ale nemáte zrovna čas ho číst, stačí si ho stáhnout do mobilu a jakmile budete mít čas, tak si ho přečtete. Původní název služby je Read It Later, což dokonale vystihuje její účel, ale později byla přejmenovaná na Pocket. Mozilla chce zajistit zdravý internet, který bude sloužit jako veřejný zdroj informací pro všechny.

pocket-mozilla-image

Zdroj: Mozilla

„Pocket je naše první strategická akvizice, která pomůže posílení naší pozice v mobilním světě a nabídne uživatelům silné nástroje k objevování kvalitního webového obsahu,“ dodala Mozilla v oznámení.

Pocket se objeví mezi ostatními produkty organizace, přičemž cílem bude podporovat objevování a dostupnost kvalitního obsahu webu. Vývojářský tým včetně technologie se stane součástí iniciativy Context Graph, prostřednictvím které má prohlížeč přinést do webu kontext a má čtenářům nabídnout související zdroje ke studiu. Prohlížeč by tak mohl uživatelům doporučovat obsah, který by je mohl zajímat.

Službu používá aktivně 10 milionů uživatelů, kteří si už uložili více než 3 miliardy článků, videí, obrázku a dalšího webového obsahu. Používá se na desktopových zařízeních, ale také na smartphonech se systémy Android a iOS. I když je Pocket součástí Mozilly, zůstává se svými 25 zaměstnanci samostatnou jednotkou.

Zdroj: Mozilla

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru