Mozilla Firefox: TOP10 nejzajímavějších pluginů

Mozilla Firefox: TOP10 nejzajímavějších pluginů

Prohlížeč Mozilla Firefox všichni známe. Stejně jako to nesčetné množství pluginů pro vylepšení samotného softwaru. Existují skutečně statisíce zajímavých doplňků, které si můžeme stáhnout zdarma a nainstalovat během minuty. Mozilla.org se navíc chlubí více jak 1.800.000 doplňky, které naleznete v jejím velkém katalogu zde. Rozhodl jsem se sestavit žebříček deseti nejlepších pluginů, které snad každý “mozillák” musí mít nainstalované a nemůže se bez nich obejít.

Adblock Plus [ stahuj ]

Světově známý plugin, který je snad nedílnou součástí každého Firefoxu. Blokace reklam pouhým kliknutím a tak lehké “oškubání” webů o otravné reklamní plakáty. Příjemná je však i funkce vypnutí pluginu pro jednu danou stránku.

Fast Dial [ stahuj ]

Nepřekonatelný rozcestník nového a prázdného panelu. Můžete si navolit webové stránky, které se Vám v něm zobrazí. Navíc je možné si celý rozcestník barvově a velikostně upravit. Významně urychluje práci po otevření prohlížeče.

Screengrab [ stahuj ]

Plugin, pomocí kterého můžete jednoduše vytvořit screen celé stránky. Vtip je však v tom, že ne vždy pořídíte screen celého webu “od hlavy až k patě”. Museli byste rolovat, to však tento plugin nemusí a uloží Vám kompletní screen celého webu.

Fasterfox [ stahuj ]

Zrychlení Vašeho prohlížeče. Stránky si ukládá do paměti tak, aby se při dalším navštívení zobrazily mnohem rychleji. Navíc obsahu dobře využitelný pop-up bloker.

DownThemAll [ stahuj ]

Plugin, který Vám pomůže při stahování. Rozdělí si soubor na více částí a urychlí jeho stahování až o 400%. Samozřejmě Vám nezrychlí rychlost Vašeho připojení, ale i tak dokáže mnoho.

Kontrola pravopisu [ stahuj ]

Bezvadný plugin, který Vám napodobí kontrolu pravopisu podobně, jako například ve Wordu. Neznámá slova (překlepy) podtrhne a po kliknutí na ně pravým tlačítkem myši Vám nabídne jiné a správné možnosti.

BBCode [ stahuj ]

Jste-li uživatelem například diskuzních fór, tak určitě mile rádi uvítáte tento plugin, jehož kouzlo je v přidání tagů BBcode využitelné po označení slova. Stačí tedy kurzorem označit slovo, kliknout pravým a použít tag, který si přejete.

Gmail Notifier [ stahuj ]

Další plugin od pana Rosenberga speciálně pro uživatele Gmailu. Do levého (či pravého) dolního rohu prohlížeče přidá ikonku Gmailu a ta Vás bude informovat o nových emailech. Aktualizuje se sama po vámi zvoleném čase.

Video DownloadHelper [ stahuj ]

Přes půl milionu stažení týdně má plugin, pomocí něhož  můžete snadno a rychle stahovat veškerá videa, respektive multimediální soubory.

Back to Top [ stahuj ]

Navštěvujete-li dlouhé stránky a bolí Vás ruka z častého rolování nahoru a dolů, stane se nedílnou součástí Vaše denního surfování právě tento plugin, jenž přidá do dolní lišty šipky, pomocí kterých se rolování vyhnete.

Které pluginy jsme podle Vás zapomněli doplnit a Vy je mezi TOP10 řadíte, neobejdete se bez nich a je chyba, že tu nejsou? Můžete se podívat i do naší sbírky na fóru.

Použité obrázky jsou součástí pluginů a jsou zkopírovány ze stránky addons.mozilla.org.

Komentáře

Nahoru