Mozilla doporučila uživatelům downgrade z verze 16 na nižší úroveň

Mozilla si je vědoma závažné chyby v zabezpečení současné verze Firefoxu 16 a doporučila proto dokonce změnu a nahrání nižší verze. Podle společnosti se pracuje na opravě a bezpečná aktualizace má být k dispozici dnes.

Zdroj ze společnosti Mozilla sdělil, že Firefox 16 byl dočasně odebrán z aktuální instalační stránky a uživatelé budou automaticky aktualizováni novou verzí, jakmile bude k dispozici. Zároveň Mozilla vyzvala ty, kteří si již stáhli downgrade na verzi 15.0.1, aby nyní vyčkali, dokud nebude opravená verze dostupná.

Problém se týká rizika, že při prohlížení mohou být informace uživatelů přístupné třetím stranám, které je komerčně využijí. Mozilla nevěří, že existují nějaká přímá bezpečnostní rizika. Chyba zabezpečení by mohla umožnit, aby došlo k prohlížení škodlivého webu, aniž by byl potenciálně určen prohlížečem. Některé webové stránky, které uživatelé navštívili mají přístup k Firefoxu a jejich URL je vydáváno za bezpečné.

Zatím neexistují konkrétní případy zneužití informací. S ohledem na problémy Skype a rozesílání spamových zpráv, které mají infikovat počtače virem Dorkbot Ransomware, se Mozilla raději rozhodla pro okamžitou opravu a stažení aktuální verze za svých stránek.

Zdroj: V3

Komentáře

Nahoru