Dnes vyšlo 15 článků

MOVEMBER: Pánové si celý měsíc neholí knír, a tím podpoří boj proti rakovině prostaty

Měsíc, kdy pánové odkládají břitvy a nechávají si narůst knír, čímž symbolicky podpoří boj proti rakovině prostaty. Charitativní akce MOVEMBER se pořádá každý rok v listopadu a účastní se jí muži všeho věku ze všech koutů světa. Kníratý měsíc, kdy se pánové přestanou holit první listopadový den a břitvu vezmou do ruky až první prosincový den, se dostává do povědomí stále širší veřejnosti. Proč zrovna název MOVEMBER? A kde se můžete pochlubit svým „výtvorem“ na tváři?

Název vznikl MOVEMBER odvozením z anglického slovíčka MO (v překladu knír) spojením s názvem měsíce listopadu NOVEMBER.

10610005225_d3c7296390_k

Movember přichází…

Posláním celosvětové kampaně je prostřednictvím pěstování kníru zvýšit povědomí o mužském zdraví. V rámci charitativní akce se vybírají peníze pro určité organizace, jež se specializují na ochranu zdraví mužů, respektive na boj s rakovinou prostaty.

Fantazii se meze nekladou, což si pánové uvědomují. Na jejich tváři občas vznikají opravdu umělecká díla, ve kterých se skrývá jejich představivost. V tomto měsíci se snoubí legrace s nadsázkou.

Nicméně, kořeny tohoto hnutí nevychází z lékařského prostředí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kolébkou movemberu je Austrálie, kde se parta mladých mužů inspirovala charitativními akcemi pro ženy, které se pořádají na podporu boje proti rakovině prsu.

2527807588

A jaký knír si vypěstujete vy?

Nadace Movember Foundation

Charitativní organizace Movember Foundation vznikla v roce 2003 a od té doby se k ní připojily miliony lidí. Celkem se vybralo na 12,7 miliardy korun dolarů, které sloužily k financování více než 1 000 programů. Organizace podporuje boj proti rakovině prostaty a varlat.

Movember na Instagramu

Pakliže se chcete pochlubit svým vypěstovaným knírem, stačí fotografii sdílet na Instagramu pod hastagem #movember. Zde najdete příspěvky mužů, jimž MOVEMBER není lhostejný.

Zdroj / Foto: Harrogateadvertiser

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru