Mountain Dew muselo stáhnout „nejrasističtější reklamu v historii“

Mountain Dew muselo stáhnout „nejrasističtější reklamu v historii“

Společnost Pepsi byla donucena stáhnout reklamu na nápoj Mountain Dew poté, co byl spot ze všech stran zkritizován za rasistický obsah. Reklama byla stažena ze všech oficiálních online kanálů, ovšem kopie klipu dále kolují na Youtube.

V reklamě vystupuje bílá žena, která se stala obětí napadení a má identifikovat útočníka. Útočníkem je koza, která ji ovšem od identifikace odrazuje slovy: „ Ya better not snitch on a playa. Snitches get stitches.“ („Nezkoušej práskat. Práskači bývají sešitý.“)

 

Blogger Dr. Boyce Atkins si všímá, že všichni podezřelí v reklamě jsou černošského původu. Reklama vyvolala skandál, za nějž se Pepsi omluvila a jak již bylo zmíněno, inkriminovanou reklamu ihned stáhla. Není to ovšem první konflikt Mountain Dew a černošského obyvatelstva. Již dříve žalovala společnost rodina Emmetta Tilla, afroamerického mladíka, který byl v roce 1955 zavražděn za domnělé obtěžování bílé ženy. Rodině Tillových se nelíbilo, že Mountain Dew sponzoruje Lil‘ Wayna, rappera, který ve své písni znevažoval právě osud Emmetta Tilla.

Zdroj: https://mashable.com

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru