Inzerce: Motorová pila je báječná kamarádka

Motorová pila je zařízení ke spracování dřeva. Vznikla především pro účely těžby dřeva v lesnictví, kdy se postupem času dostala až k běžnému spotřebiteli.

Než se pustíte do prohlížení jednotlivých modelů, je u motorových pil důležité, abyste si udělali jasno v tom, co od pily očekáváte. Na trhu existuje nepřeberné množství různých typů, které se dělí především podle třech kategorií. Pily profesionální, farmářské a hobby.

Velká nabídka motorových pil od Aztechnika.cz

Rozdělení motorových pil

Motorové pily profesionální mají větší výkon a jsou robustnější. Vhodné především pro každodenní práci třeba i v obtížných podmínkách. U těchto pil je dbáno i na ergonomické tvarování, které udělá vaši práci méně náročnou.

Druhou kategorií jsou pily farmářské. Jejich výkon je sice menší než u profesionálních. To vám však nebrání v atakování nějakého vzrostlého stromu.

Takzvaná hobby pila je ideálním pomocníkem, který by neměl chybět  žádnému chalupáři či zahrádkáři. Pila je vhodná spíše na rekreační využití. Moderní typy vycházejí z profesionálních modelů. Znát je to především díky antivibračnímu systému, který sníží vibrace až na polovinu oproti modelům starším.

Kdo by se obával motorové pily, má na výběr i z řady elektrických pil. Je však potřeba myslet na to, že u elektrických pil máte jen omezené pole pohybu, podle toho jak moc vám toho dovolí přívodní kabel. Tyto pily bývají srovnatelné s motorovými hobby pilami.

Při výběru tedy dbejte především na to, jak často ji budete vybírat. Je naprosto zbytečné pořídit profi pilu na kácení přerostlých keřů na zahradě.

Kvalitní motorové pily najdete na Aztechnika.cz

Motorová pila je v dnešní době již stroj, bez kterého si práci s dřevem nedovedeme ani představit. Přece jen řezat ruční pilkou není zrovna pohádka a o efektivitě se ani bavit nemusíme. Na místě je však i jedno varování. Aby řetěz mohl mít kontakt s řezaným materiálem, není možné, aby byl krytovaný. Z tohoto důvodu se pily stávají i zařízením nebezpečným. Při kontaktu s částí těla jsou následky katastrofální. Je proto potřeba při práci s motorovou pilou dbát vysoké opatrnosti.

Díky motorové pile vám půjde vaše práce na zahradě od ruky. Dravý ozubený řetěz se nezastaví v létě ani v zimě. Pořiďte si tohoto pomocníka a vaši sousedi budou přes plot jen tiše závidět.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru