Motorola uvedla na trh RAZR s procesorem Intel

Společnost Motorola Mobility představila svůj první smartfon Razr na bázi procesoru Atom s taktovací frekvencí 2 GHz, který patří do rodiny mobilních telefonů s procesory Intel.

První smartfony na bázi Intel Atom se objevily v prodeji ve II. čtvrtletí tohoto roku v Indii a Velké Británii. Nedosáhly zatím ale velkého úspěchu. V srpnu začal prodej těchto telefonů v Rusku, kde se jej ujal mobilní operátor Megafon. Všechny mobilní zařízení s Intel Atom patří cenově ke střední kategorii a pracují s OS Android.

Smartfon Motorola Razr má displej Super AMOLED s úhlopříčkou 4,3 palce a 8 megapixelovou kameru. Pracuje s OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který má být v budoucnu nahrazen 4.1 Jelly Bean.

Motorola oznámila, že na americký trh dodá tři smartfony s OS Android, které mají ARM architekturu. Motorola Mobility patří společnosti Google, která ji zakoupila za 12,5 miliardy dolarů. Intel je největším výrobcem procesorů na světě pro osobní počítače. Protože tento segment trhu stagnuje, je pro Intel důležité zaujmout dostatečně dobrou pozici na trhu mobilních zařízení, který naopak prudce roste.

Zdroj: Wired

Komentáře

Nahoru