Tisková zpráva: Motorola Solutions zveřejnila finanční výsledky za čtvrtletí

Motorola Solutions zveřejnila finanční výsledky za čtvrtletí

Firma Motorola Solutions zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2013. Objem prodeje ve prvním čtvrtletí vzrostl o 1 %, zejména díky 3% růstu divize Government • Ve prvním čtvrtletí podle metodiky GAAP zisk na akcii (EPS) z průběžných činností vzrostl o 36 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku • Ve sledovaném čtvrtletí byly zpětně odkoupeny akcie v hodnotě 357 miliónů dolarů • Zisk z průběžných operací neodpovídající metodice GAAP vzrostl o 12 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku

Společnost Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI), zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2013, objem prodeje v prvním čtvrtletí činil 2 miliardy dolarů, což je 1% nárůst oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012. Prodej divize Government vzrostl o 3 % a prodej divize Enterprise klesl o 4 %.

„I přes překážky kteým musí nyní čelit divize enterprise je zde mírný růst celkových tržeb v prvním čtvrtletí, náš důraz na řízení nákladů a návratnosti kapitálu akcionářů způsobil dvouciferný růst zisku na akcii,” prohlásil Greg Brown, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Motorola Solutions. „Jsme i nadále přesvědčeni v základní řízení podnikání a naši schopnost dosáhnout lepších operativních zisků v tomto roce.“

Provozní zisk za první čtvrtletí roku 2013 podle metodiky GAAP činil 216 milionů dolarů, tj. 10,9 % objemu prodeje, ve srovnání s 232 miliony dolarů, tj. 11,9 % objemu prodeje ve prvním čtvrtletí roku 2012. Zisk na akcii z průběžných činností podle metodiky GAAP činil 0,68 dolaru, ve srovnání se ziskem 0,50 dolaru podle této metodiky ve prvním čtvrtletí roku 2012.

Provozní zisk za první čtvrtletí roku 2013 neodpovídající metodice GAAP činil 278 milionů dolarů, tj. 14,1 % objemu prodeje, ve srovnání s 290 miliony dolarů, tj. 14,8 % objemu prodeje, ve prvním čtvrtletí roku 2012.

Zisk na akcii z průběžných činností neodpovídající metodice GAAP činil 0,66 dolaru, ve srovnání se ziskem 0,59 dolaru v prvním čtvrtletí roku 2012. Finanční výsledky neodpovídající metodice GAAP nezahrnují čisté výdaje po zdanění ve výši přibližně 0,02 dolaru zředěného zisku na akcii, které tvoří výdaje na odměny spojené s akciemi, výdaje týkající se odpisů nehmotných aktiv a zvýrazněné položky.

Další podrobnosti o hospodářských výsledcích jsou uvedeny v anglickém originále tiskové zprávy na https://mediacenter.motorolasolutions.com a v příloze této zprávy

ikona Q1_2013_MSI_Earnings_Press_Release_and_Financial_Tables

Kontakt:

Motorola Solutions CZ, s.r.o.

adela.pilatova@motorolasolutions.com

ČTK ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru