MotoBot: Yamaha vytvořila robota, který řídí motorku

Neustále se vyvíjející technologie přichází s novinkami, které ještě před pár lety byly pouze ve sci-fi filmech. Humanoidní roboti dnes dokážou chodit, překonat překážky a vykonávat jednoduché činnosti. A nyní světlo světa spatřil MotoBot, který umí ovládat motorku. Společnost Yamaha představila kybernetického motorkáře na Tokio Motor Show.

MotoBot dokáže řídit motorku, aniž by byla motorka jakkoliv upravená a přizpůsobená kybernetickému závodníkovi. Ovládání řízení, plynu, přední a zadní brzdy, spojky a řídícího pedálu je zajištěno prostřednictvím šesti motorků. MotoBot se dokáže přizpůsobit podmínkám na trati, k čemuž byla využita data ze senzorů motocyklu. V budoucnosti výrobce plánuje robotovi přidat vysoko-citlivé GPS a zlepšit software učení. Poté se bude moci sám rozhodovat a možná odjede trať v rekordním čase.

yamaha-motobot-motorcycle-riding-robot-1

V budoucnosti by MotoBot mohl překonat rekordy Valentina Rossiho.

V budoucnosti by mohl MotoBot překonat nejlepší okruhové časy Valentina Rossiho, čímž by nasadil novou laťku hodně vysoko.

Tvůrci chtějí v nejbližší budoucnosti dosáhnout alespoň 200kilometrové rychlosti motorky, na které bude sedět robotický motorkář. Necháme se tedy překvapit, čím MotoBot v budoucnosti přijde. Možná budeme brzy sledovat závody MotoGP určené pouze pro robotické závodníky.

Zdroj / Foto: Iflscience

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru