Mořské UFO domečky, ve kterých můžete cestovat po světě

Až se jednou vlivem globálního oteplování rozpustí Arktida a Antarktida a voda zaplaví celý svět, mini domečky Jet Capsule nám přijdou vhod. Jedna italská společnost, která tyto domy ve tvaru UFO vymyslela, je totiž uzpůsobila k životu na oceánu.

Zakladatelé společnosti, Pierpaolo Lazzarini a Luca Solla, tvrdí, že jejich UFO je určeno pro žití v plovoucím domě a pomalé cestování po celém světě. Pomalé proto, že dům je schopen jet (vlastně spíš plavat) maximální rychlostí 6,5 km/h.

jj

Pohání ho baterie, která čerpá energii ze solárních panelů na střeše domečku. Volitelně je možné přidat i větrnou elektrárnu a vodní turbíny. Záleží, kolik energie konkrétní majitelé spotřebují.

Dům vypadá celkově jako UFO. Je složen ze dvou kulovitých skořápek, ve druhém patře je kuchyň, jídelní a obývací prostor, v ponořené úrovni se nachází koupelna a ložnice. Nechybí okna, takže až v noci nebudete moci usnout, můžete pěkně pozorovat žraloky.

jec2

jec3

jec4

Co se v domě jí a pije?

Na palubě se nachází přístroj, který umí přeměnit dešťovou nebo mořskou vodu na pitnou. Sladká voda je potřeba také na zalévání zeleninové zahrady. Kdyby zelenina a ryby nestačily, nezbývá samozřejmě nic jiného než vydat se na nákup na souš. Součástí domu je proto i uzavřený vodní skútr.

jec

Společnost v současné době hledá investory, aby mohla postavit první funkční prototyp. Odhadované náklady na první kus jsou 800 000 dolarů, avšak komerčně by se tyto plovoucí domy měly prodávat za 200 000 dolarů (4,8 milionů korun).

j

Zajímala by nás jen jedna věc… Jak na moři chytají WiFi???

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru