Dnes vyšlo 15 článků

Moře v srdci Evropy: Lukáš Černý chová lososi v lepších podmínkách, než příroda

Moře v srdci Evropy: Lukáš Černý chová lososi v lepších podmínkách, než příroda

Lhota za Červeným Kostelcem. Tak přesně tam se nachází recirkulační akvakulturní systém a farma s lososy antlantskými. Lukáš Černý, vášnivý milovník života pod mořskou hladinou, vybudoval projekt s názvem Moře v srdci Evropy. 

Tito lososi atlantští jsou pravděpodobně jediní, kteří žijí tak daleko od svého přirozeného domova. Lukáš Černý je chová v mořské vodě se systémem RAS. Tento systém značí recirkulační akvakulturní systém (uzavřený okruh), kde cirkuluje jedna a ta samá voda, z které se během cirkulace odstraňují nežádoucí látky. Právě díky tomuto systému, kdy se voda udržuje stále čistá, nemá pak losos atlanský žádnou pachuť.

Lososi chová celkem ve třech nádržích s průměrem 8 metrů a hloubkou 5 metrů. V takových nádržích si spokojeně plave cca 15 tisíc kusů. Nejen že je voda neustále čistá, ale také se chladí na 14 stupňů. Lukáš Černý říká, že jeho lososi neobsahují řádná antibiotika, jak je to u ryb chovaných v klecovém chovu přímo v moři. Lukáš Černý k nim chová zajímavý vztah,nejen že se k nim chodí často potápět, ale také se při jejich zabití zapaluje svíčka. Losos je připraven v momentě, kdy dosáhne hmotnosti dva až dva a půl kilogramu. Čerstvost těchto lososů je u nás v Česku bezkonkurenční.

kamera

Zdroj, foto: morevsrdcievropy.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru