Montovaný ekologický dům v lese se po stisknutí tlačítka otočí za slunečním světlem

Osmdesát mil od rušného centra New York City se nachází rotující dřevěná konstrukce. Na první pohled připomíná kosmickou loď navrženou tak, aby odolala všem katastrofám. Ve skutečnosti se jedná o ekologické sídlo epických rozměrů, které zaujímá 28 akrů pozemku v New Paltz. Má řadu neobvyklých futuristických funkcí.

K postavení ekologického domu bylo použito organické dřevo. Dům je navrhnutý tak, aby dokonale zapadnul do zalesněného prostředí.

2_spinning-eco-home-in-the-forest

Ekologické sídlo epických rozměrů

Unikátní ekologický dům navrhl Patrick Marsilli. Funkční domov, který zachovává integritu životního prostředí, je skutečně zajímaví. Může se otáčet směrem k slunci, případně od něj. Stačí stisknout jediné tlačítko.

3_spinning-eco-home-in-the-forest

Ekologický dům se může otáčet za sluncem

Jedná se o smontovaný model a byl navrhnutý tak, aby šel i rychle demontovat. Struktura zaujímá 700 čtverečních metrů a tyčí se do výšky 12 metrů. Nabízí možnost přidat solární panely pro využití slunečné energie.

4_spinning-eco-home-in-the-forest

Pozoruhodný interiér

Aerodynamický dům odolá zemětřesení, a to osmi stupňům Richterovi škály. Dům je strategicky postavený přes elastomerní pás, který funguje jako tlumič.

8_spinning-eco-home-in-the-forest

Stojí 30 milionů Kč

Jediná nevýhoda je, že takový dům vyjde asi na milion dolarů (30 milionů Kč).

Zdroj / Foto: The Plaid Zebra

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru