Monopoly v Google verzi

Monopoly v Google verzi

Také jste jako malí milovali tu hru, kterou znal snad každý, Monopoly? A že byste si ji možná rádi zahráli i teď, ale připadáte si na to moc dospělí? Ne s touto Google verzí… I Monopoly se už přizpůsobilo naší digitální době. Kdo by chtěl v dnešní době kupovat nemovitosti, když se miliardy pohybují ve světě webových technologií?

Během několika posledních let jsme viděli ohromné množství variant klasické deskové hry Monopoly. Mohli jsme si kupovat fotbalové kluby, auta, pozemky v Praze a objevily se už i verze týkající se Game of Thrones, My Little Pony nebo Nintenda. Teď tady ale máme návrh projektu, který tuto hru přináší přímo do světa internetu. Grafický designér James Belkevitz přetvořil Monopoly pro Google éru webových technologií.

monopolybig

Google verze si zachovává klasický vzhled Monopoly.

Můžete si koupit společnosti jako Facebook, Tumblr nebo Pinterest, měli byste se vyhnout políčku se soudem a pokusit se zastavit na políčku, s jehož pomocí se budete moci vyhnout daňovým povinnostem.

Je docela chytré vzít si na mušku často dost kontroverzní podnikání na webu. Ovšem je třeba dodat, že to není jen práce Photoshopu. Belkevitz šel ještě o kousek dál a vytvořil tuto deskovou hru i fyzicky.

googlemonopoly4

Belkevitz replikoval všechny aspekty důležité k plnohodnotné hře.

„S tím nápadem jsem přišel, když můj blízký přítel, který provozoval internetový bussines, musel zavřít svůj eshop, protože jeden z updatů Googlu úplně změnil způsob, jak pracovaly algoritmy,“ vysvětluje Belkevitz. „Přes noc šly roky práce na SEO do kytek, tudíž se v Google vyhledávání na základě klíčových slov posunul o hodně dolů.“

monopolycard

Herní karty obsahují pravdivá fakta o Googlu.

Belkevitz začal tím, že vzal skutečnou hru Monopoly a nechal si vytvořit úplně stejnou skládací desku. Pak vytvořil návrh a nechal ho vytisknout přímo na desku.

googlemonopoly7

Hra vám umožní koupit si například Tumblr nebo Pinterest.

Protože jsou updaty Googlu pojmenovány po zvířatech jako třeba Penguin nebo Panda, použil tato zvířátka i jako malé kovové figurky. Vytvořil i herní peníze s tvářemi zakladatelů Googlu a hrací karty se skutečnými fakty ze života Googlu.

googlemonopoly5

Na herních penězích se vyjímají tváře zakladatelů Googlu.

Také byste tuto verzi hry rádi viděli ve výrobě? 

Zdroje: creativebloq.com, jamesbelkevitz.com 

Komentáře

Nahoru