Monetizace webu – budete milionáři ?

Monetizace webu – budete milionáři ?

Monetizace, kouzelné slovíčko pro mnoho dnešních online podnikavců a podnikatelů. První důležitá věc, kterou by se měl online podnikatel dozvědět je, že mít web neznamená mít příjem. Pravidlo na úrovni dětí z mateřské školy, přesto však účinnou monetizaci webu zvládá jen málo lidí. Monetizace webu se tak stává jednou z nejdůležitějších znalostí na cestě podnikatele s weby. Monetizace neznamená jen znalost toho, jaký reklamní systém použít, ale i znalost vedení e-shopu, schopnost vytvořit zajímavé podmínky pro inzerenty, dostatek obchodních kontaktů a umění jednat a nabízet reklamu či produkt.

Lesk a bída reklamních systémů

Není tomu až tak dávno, kdy různé reklamní systémy zažili strmý vzestup. Zvláště systémy na prodej PPC reklamy typu Google adsense. Najednou začaly weby poměrně vydělávat a reklam bylo čím dál více. Nastalo tak očekávané – reklamní slepota u 90% internetových uživatelů a to zvláště na textové odkazy. Nyní velký počet lidí považuje tyto systémy za dost nevýhodné. Jednoduše není nad klasickou lidskou spolupráci a domluvu, kdy máte povědomí, komu na svých stránkách reklamu děláte, a také, kolik za to dostanete.

Vydělávající plevel jménem MFA

Diskutované téma jménem MFA*. Kdysi poměrně zaručený návod na téměř pasivní příjem. MFA se liší kus od kusu, ovšem z pohledu výdělku jsou zajímavou investicí, bohužel, nebo spíše bohudík, je na ně potřeba živnostenský list. Nyní vedou spíše trendy informačních MFA, které nejsou tvrdě naládovány reklamou ale také přináší nějakou zajímavou informaci. Dost lidí se také přesunulo z tvorby MFA na tvorbu podpůrných minisites.

Pohádka o pasivním příjmu

Určitě jste si všimli fráze „téměř pasivní příjem“ . Do této kategorie se totiž řadí 90-95% dnešních rádoby pasivních příjmů. Pasivní příjem je jedním z hlavních lákadel online podnikání s weby. Ovšem absolutně pasivní příjem skoro neexistuje, vždy musíme práci ostatních minimálně kontrolovat, jednat s lidmi nebo jednoduše musíme sledovat statistiky a dle toho jednat. Mezi zajímavé téměř pasivně výdělečné záležitosti patří dropshipping e-shop a také už zmíněné MFA.

(* Made For Adsense)

Komentáře

Nahoru