Mondelēz ve Velké Británii řeší další problém, změnil chuť tradičních čokoládových velikonočních vajíček!

Stejně jako v České republice řeší společnost Mondelēz problém i ve Velké Británii. Podle nového výzkumu časopisu The Grocer společnost změnila složení a chuť u velikonočních čokoládových vajíček Cadbury, což je pro obyvatele Velké Británie tradiční značka pro sladkosti.

Podle časopisu prodeje tradičních velikonočních vajíček Cadbury Creme Egg klesly minulý rok o 7,4 procent a společnost tak přišla o 10 milionů liber. Marketingová manažerka společnosti Mondelēz Claire Low navíc přiznala, že bude náročné se dostat zpět na hodnoty prodeje před rokem 2015.

Společnost se brání tím, že receptura je stále stejná

Společnost Mondelēz informovala o změně složení produktů Cadbury už minulý rok a místo své klasické čokolády Cadbury Dairy Milk začala používat ,,klasickou čokoládu“. Společnost změnila také velikost balení z 6 na 5 vajíček, aniž by snížila cenu alespoň o šestinu.

Jde vidět, že uživatelům na Facebookových stránkách Mondelēz se to nelíbí a pomalu, ale jistě se začínají bouřit.

,,Popularita produktu Cadbury Cream Egg stále klesá a ne, ani marketing to nezachrání. Snažte se udržet kvalitu vašich produktů, my nejsme hloupí.“

Zaplaťte si poctivě své pokuty a daně a vraťte se k originální receptuře produktů Cadbury. Možná potom zase lidé začnou kupovat vaše produkty. Do té doby nenavštívím žádný Cadbury svět a nekoupím si žádné čokolády Cadbury. Je to smutné, když firma dává přednost zisku před zákazníky.

Byl jsem milovník produktů Cadbury. Nechtěl jsem jíst žádnou jinou čokoládu a všichni mě znali jako Cadbury snoba. Také jsem milovník krav, ale když jsem dnes viděl ve zprávách, jak chováte krávy a telata, jsem znechucený.  Zacházet se zvířaty tímto způsobem je naprosto otřesné. Vzhledem k ceně vašich čokolád byste s nimi měli zacházet mnohem lépe. Měli byste se stydět. Jsem si jistý, že prostřednictvím tohoto média přijdete o spousty příznivců. Otřesné.

Co se stalo s produkty Cadbury? Dostal jsem balíček Wispas a když jsem ho druhý den rozbalil, byl jsem v šoku. Nejen že tam byli 3 tyčinky místo klasických 4, ale byly i dokonce mnohem menší než obvykle. Dokonce ani chuť není taková, jako bývávala. Je to ostuda.

omom

Zdroj: Facebook, Ekonomika.idnes

Komentáře

Nahoru