Dnes vyšlo 15 článků

Moderní technologie nedovolí usednout za volant s alkoholem v krvi

Třetina dopravních nehod je způsobena právě alkoholem, který otupuje schopnosti řidičů. Americká národní agentura pro bezpečnost NHTSA vynalezla dvojici senzorů, která má zvýšit bezpečnost na silnicích.

Společnost NHTSA představila moderní technologii, která má zabránit opilým řidičům jezdit ve vozidle. Posláním tohoto vynálezu je zvýšení bezpečnosti na cestách. Brzy by se senzory detekující alkohol v krvi řidiče mohly objevit také ve vozidlech na českých silnicích. Momentálně jsou senzory testovány na experimentálních autech.

technologie proti alkoholu

Moderní technologie zabrání vyjet opilým řidičům

Dva druhy snímačů

První snímač se nachází na přístrojové palubní desce u volantu a druhý na tlačítku start/stop systému. Oba senzory prostřednictvím analýzy světelného spektra dokážou rozpoznat v dechu a krvi řidiče alkohol. Jestliže je alkohol detekován, systém automaticky zablokuje veškeré elektrické systémy, čímž se řidič nerozjede. Hlavní výhodou je, že řidič nemusí foukat do náustku, protože snímač měří alkohol z obyčejného výdechu.

Zdroj: Ars Technica

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru